Yazın Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Hiç şüphesiz, güzelliğin ve bakımlı bir görünümün en önemli tamamlayıcılarından bir tanesi saçlarımız. Bu nedenle saç bakımının yeri ve önemi çok başkadır bir çoğumuz için. Her mevsimde, her hava şartında farklı bir bakıma ihtiyaç duyan saçlarımız için, yaz aylarındaki bakım şekli nispeten daha çok önem kazanıyor. Zira güneş ışığı, havuz, deniz, nemli hava derken saçlar daha fazla yıpranıyor.

Yazın Saç Bakımı

Daha önceki yazılarımızda güneşin cilt için ne denli zararlı olduğunu, cildimizde ne gibi değişikliklere yol açtığına değinmiştik. Elbette cilt kadar, saçlar üzerindeki yıpratıcı etkisinden de bahsetmemiz gerek. Güneş ışınları sebebiyle saçlarımız kurur, mat bir görünüm kazanır. Bu da, yazın saç bakımı için ayrı bir rutin uygulama ihtiyacı doğuruyor. Peki neler yapmalı, nelere dikkat etmeli, gelin kısaca inceleyelim.

1. Saçlarınıza İyi Gelecek Yağlar Kullanın

Saçlarınız için yaz mevsiminde kullanabileceğiniz ideal doğal yağın argan yağı olduğu söylenir. argan yağı, yapısı itibariyle saçların yenilenmesine yardımcı olur ve güneşten korunmasını destekler. Diğer bir seçenek ise hindistan cevizi yağı -ki bizim saç bakımında öncelikli olarak önerdiğimiz yağdır. Hindistan cevizi yağı saç köklerini, saç derisini ve saçları nemlendirir, besler ve canlandırır; aynı zamanda parlak bir görünüm katar. Hindistan cevizi yağıyla beraber de, hem yağı uygularken, hem de duş sırasında özellikle ahşap tarak kullanılması taraftarıyız çünkü ahşap tarak saçlarınızın elektriklenmesine mani olurken, aynı zamanda kafa derisindeki besleyici yağın saçlarınıza ulaşmasına yardımcı olur.

2. Zararlı Saç İşlemlerinden Uzak Durun

Isı kullanarak saçları şekillendirmek, hepimiz için pratik bir yol olarak görülüyor olabilir. Ancak yazın, zaten güneşin etkisiyle yıpranmaya başlayan saçlarıma kendi elimizle bir de biz eziyet etmemeliyiz. Saçlarınız ıslakken kendi haline bırakıp ya da örgü yapıp kendi kendine kurumasını tercih etmeniz daha doğru bir tercih olacaktır; en azıdan yaz süresince.

3. Güneşten Korunmak Lazım

Cildiniz için olduğu gibi, saçlarınızın sağlığı için de yazın güneş ışığına direkt olarak maruz kalmaktan kaçınmak lazım; özellikle de güneşin dik açıyla geldiği ve ciddi tehlike oluşturduğu 11.00 – 15.00 saatleri arasında. Bu süre içerisinde dışarıda olmak zorundaysanız, bir şapka ile başınızı korumanız gerekecektir.

Bunların yanı sıra, güneşin etkileri sonucu saçlarınız nemsiz de kalacaktır. Bu nedenle saçlarınızın nem ihtiyacını karşılamak için de hindistan cevizi yağı imdadınıza yetişecektir.

Bade Natural Hediyeli Saç Bakım Seti

2 adet Hindistan Cevizi Yağı, yanında Ahşap Tarak hediyesi ile geliyor! Hindistan Cevizi Yağının cilt, saç, dudak ve hatta tırnaklar için ne kadar faydalı olduğunu önceki yazılarımızda anlatmıştık. Bu yaz, özellikle nem ve güneş nedeniyle yıpranacak saçlarınıza iyi bakın diye, 2 adet Hindistan Cevizi Yağı alana Ahşap Tarak bizden hediye olsun istedik. İncelemek için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN