Yağlı Ciltler İçin Öneriler

Akneye eğilimli ciltlerle bazen başa çıkmak çok zor olabilir veya aynı zamanda son derece can sıkıcıdır. Bu yüzden bu yazımızda yağlı ciltler için tavsiyelerimiz olacaktır.

Akneli görünüme eğilimli olan ciltler için kullanılabilecek en etkili uçucu yağlardan birisi olan Çay ağacı uçucu yağı bakım için en büyük yardımcınız olacaktır. Çay ağacı yağının etkilerini düzenli kullanımda görebilirsiniz.

AKNEYE EĞİLİMLİ CİLTLERE ÖZEL YAZIMIZDIR

Akne Nasıl Oluşur?
Cildimizin yağlanmasına sebep olan sebum dengelenemediği için akne oluşumuna yardımcı olmaktadır. Cildin gereksiniminden daha fazla sebum üretmesi akne oluşumunu tetikler. Bu sayede akne oluşmaktadır.
1.Adım
Cildinizde oluşun gözenekler var ise mutlaka açın, gözeneklerinizi açmak için öncelikle cildi doğru temizlemek son derece önemlidir, örneğin duş aldıktan hemen sonra akne karşıtı ürünleri kullanmak birinci adımınız olacaktır. Duştan sonra cildinizi nemlendirirken kullandığınız ürünlerin içerisinde 1-2 damla çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.
2.Adım
Cildiniz için mutlaka ve mutlaka cilt bakım rutini oluşturun. Rutininiz sayesinde cildinizin istediği nem dengesini eşitleyebilirsiniz.
3.Adım
Makyajınızı mutlaka temizleyin. Temizleyen cilt hem kalıntıların ciltte birikmesine hem de yeni akne oluşumuna davetiye çıkartacaktır. Böylelikle istemediğiniz aknelerin cildinizde sürekli olarak görebilirsiniz.
4.Adım
Cildinizi mutlaka tonikleyin. Temizlenen ciltteki kalıntıların iyice ortadan kaybolması için cilt tipinize uygun özellikle içerisinde çay ağacı yağı olan tonik kullanmalısınız. Bu sayede cildiniz derinlemesine temizlenerek, tüm kiri arındırabilirsiniz. Parlak ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.
5.Adım Hedef serum uygulama. Cildiniz üzerinde oluşmuş olan problemler için çay ağacı yağı ile hazırlanmış hedef serum kullanabilirsiniz. Bu serum sayesinde gerekli bölgelere kullanarak bakım yapabilirsiniz.

6.Adım
Yağlı cildiniz ile başa çıkmanıza yardımcı olacak haftada veya 10 günde bir kullanabileceğiniz bir kil maskesi kullanmalısınız. Özellikle içerisinde çay ağacı yağının yeterli miktarda olup olmadığına dikkat etmelisiniz.

Bade Natural ürünleri %100 doğal hammaddelerle ve %100 saf uçucu yağlar ile formüle edilir. Ürünlerimizin tamamı dermatolojik olarak test edilmiştir. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Doğa dostudur, vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Tüm ürünlerimize ulaşmak için badenatural.com üzerinden bize ulaşabilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bize yazabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN