Tonik Kullanımının Önemi Nedir?

Canlı, ışıldayan ve sağlıklı bir cildin sırrı tabii ki bakımdır. Cilde iyi bakmak da onu temizlemek ve ona uygun bakım ürünlerini kullanmakla olur. Bakım rutininde bazılarımızın vazgeçilmezi olan bazılarımızın ise hala bakım rutininde olmasının önemini bilmeyen tonik bugünkü konuğumuz.

Cilt temizliğinde temizleme işlemi sonrası uygulanması gereken tonik, temizlenmiş olduğunu sandığımız cildimizde kalan kalıntılardan ve yağdan özellikle antiseptik özelliği ile tamamen kurtulmamızı sağlar. Gün içerisinde yapmış olduğumuz makyaj yanında çevresel faktörler sebebiyle tıkanan gözeneklerimizin tamamen açılmasına yardımcı olur. Eğer temizleme ürünü sonrası tonik kullanmazsak henüz tamamen açılmamış gözeneklerimizde süreceğimiz nemlendirici ile günlük kir kalıntılarının kalmasına sebep oluruz. Temizlenmemiş bir ciltte en büyük problemlerden biri olan sivilce ve siyah noktalara davetiye çıkarmış oluruz. Yani tonik kalıntılardan arındıran son temizleyici diyebiliriz. Aynı zamanda cildin pH dengesini sağlar. Tonik seçiminin cilt tipine uygun olması sağlayacağı faydalar açısından önemlidir. Bade Natural Kuşburnu Meyvesi Özlü Leke Karşıtı Doğal Sprey Tonik, tüm cilt tipleri için uygun olarak üretilmiştir. İçeriğinde yer alan ve yukarıda da bahsettiğim antiseptik özelliği olan kuşburnu özü ile cildi canlandırmak, arındırmak ve yenilemek için dezenfekte eder.  Kuşburnu ile hem antiseptik özelliği işlevini görürken hem de lekelerle savaşmada yardımcı olur. Bunun yanında içeriğindeki gül suyu cildi nemlendirir, portakal çiçeği suyu ise gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olur. 

Nasıl Kullanılır?

Sprey formda olması istediğiniz miktarda kullanmanız için kolaylık sağlar. Dilerseniz yüzünüze sıkıp, cildinizin emmesini bekleyebilirsiniz. Ya da bir pamuğa yeterli miktarda sıkıp dairesel hareketlerle yüz ve boyun bölgesine uygulayabilirsiniz.

Cilt temizliği rutininizde nemlendirme öncesi finali mutlaka tonik ile yapmayı unutmayın !!!

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN