Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları Nelerdir?

Sağlıklı bronzlaşmanın yolları konusuna özellikle değinmek istedik çünkü deniz, havuz, kum, güneş, sağlık, D vitamini, UV ışınları, güneş koruyucular derken her kafadan bir ses çıkıyor ve işin ucu güneş yanığından buza, diş macunundan yoğurt sürmeye kadar uzanabiliyor. Öte yandan, bronzlaşma macerası da çeşitli yağlar sürmekle başlayıp vücuda kola sürmeye kadar gidiyor. İnternet ortamında ise her kafadan bir ses çıktığı için, ülkemizin bazı bölgelerinde gecikmiş olsa da artık yaz geldi diyebiliriz ve sağlıklı bronzlaşmanın yolları eminiz ki çok işinize yarayacak. Bronzlaşmak için güneşlenmiyorsanız dahi, belki güneşten korunmak için bilgi sahibi olmak adına okuyabilirsiniz.

Sağlıklı Bronzlaşmanın Yolları

Her şeyden önce unutmamalıyız ki, evet Güneş bizim için apayrı bir enerji kaynağı. Üstelik vücudumuz için iyi bir D vitamini kaynağı aynı zamanda. D vitaminin kemiklere ve cilde de faydası vardır. Ancak bronzlaşmak dediğimiz olay, aslında cildimizin güneş ışınlarından hasar görmesidir. Yeterli oranda güneşe maruz kalan derimizin rengi koyulaşır ve aslında hücrelerin ölümü de gerçekleşir. Güneşte yandıktan sonra derimizin soyulması da, aslında ölü derinin uzaklaşmasıdır. İşte bu nedenle, güneşle olan ilişkimizi belli bir seviyede tutmaya özen göstermek büyük önem taşıyor. Zira Güneş’in zararlı etkileri kanser hastalığına kadar uzanabiliyor.

Araştırmalara göre, cilt kanserinin en önemli tetikleyicisi Güneş. Onun dışında, tanıştığımız, görüştüğümüz birçok kadının/erkeğin ortak bir amacı var: Anti-aging. Yani, yaşlanmayı geciktirmenin yollarını bulmak ve denemek. Bildiğiniz üzere birçok anti-aging ürün mevcut. Ancak güneşlenmek, bronzlaşmak gibi bir amacınız varsa, Güneş’in aynı zamanda yaşlanma karşıtı çabalarınızı da boşa çıkaracağını bilmeniz gerek. Güneş ışığı, ciltteki esnek lifleri yıkarak cildin yaşlanma sürecini hızlandırmaya yönelik etki eder. Yanı sıra, ciltteki nem oranını da azaltarak cildin susuz kalmasına neden olur ki bu durum da yaşlanma belirtilerini hızlandıran diğer bir faktör. Bu iki sebepten dolayı biz Bade Natural marka Bronzlaştırıcı Set içerisinde Doğal Keçi Sütü Sabunu ekledik. Su yerine keçi sütü kullanarak ürettiğimiz sabun, cildinizi neme doyuracak ve içerdiği vitaminler sayesinde cilde esneklik katacak bir yapıdadır.

Peki sağlıklı bronzlaşmanın nelerdir, nelere dikkat etmeliyiz?

  • Saat 11.00 – 15.00 arası, yazın güneş ışınlarının dik geldiği saatlerdir. Bu saatlerde güneşe çıkmamakta fayda var.
  • Yüzünüzü ve başınızı güneşten koruyacak, önünde siperliği olan bir şapka ve güneş gözlüğü kullanmaya özen gösterin.
  • İnce ve açık renkli kıyafetler tercih edin.
  • Güneş Koruma Faktörü (SPF) yüksek olan güneş koruyucu ürünler kullanın.
  • Güneşin altındayken havuza ya da denize her girip çıktığınızda güneş koruyucu kreminizi tazeleyin.
  • Yine, güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde baş, göğüs, sırt ve omuz bölgelerini korumak için ayrıca özen gösterin.
  • Çocuklara özellikle dikkat etmekte fayda var; çocuklar denizde ve havuzda güneşin altında uzun zaman geçirmek isteyeceklerdir.

Bronzlaşmak Aslında Bir Savunma Yöntemi

Cildimize rengini veren hücreler, diğer tüm hücrelerin etrafını korumak için bir çeper örerler ve basitçe anlatmak gerekirse, biz de bronzlaşmış oluruz. Yani bu durum, aslında vücudun güneşe karşı uyguladığı bir savunma mekanizması. Uzun yıllar güneşe maruz kalınırsa, artık hücrelerin cildi koruyacak kadar bronzlaşması mümkün olmadığında da deri kalınlaşmaya başlıyor ve ilerde kansere dönüşebilecek dokuların temeli atılmış oluyor.

Herhangi bir güneş yanığı durumunda ise, yanık olan bölgeye doğru biçimde müdahale etmek gerekir. Her şeyden önce yanık bölgeye yoğurt, diş macunu sürmeyi bırakmak gerek. Buz uygulamak doğru bir seçenek olabilir ancak kesinlikle cilde temas ettirilmemeli.

Bade Natural Bronzlaştırıcı Güneş Yağı ve Bronzlaştırıcı Set

5 farklı bitkisel yağdan oluşan Bronzlaştırıcı Güneş Yağı Sunshine Every Day, cildinizin yumuşamasına, onarımına yardımcı olurken aynı zamanda daha sağlıklı şekilde bronzlaşmanıza yardımcı olur.

Bade Natural Bronzlaştırıcı Set ise, cildinizin ihtiyaç duyacağı her şeyi 3 ürün olarak size sunar. Bronzlaştırıcı Güneş Yağı dışında Keçi Sütü Sabunu ve Kakao Yağı içeren set, cildinizi korurken aynı zamanda bronzlaşmanıza yardımcı olacak özellikte.

Keçi Sütü Sabunu, cildinizi sözün tamam anlamıyla besleyip neme doyururken, içerdiği vitaminler sayesinde cildinize esneklik katacak ve böylece cildinizin güneşte kurumasına karşı önlem olacak.

Kakao yağı ise, bronzlaştırıcı özelliğinin yanı sıra, cilde esneklik vermektedir. Hamilelik çatlaklarını cildi esnek tutarak önlediği gibi, güneş ışınlarının cildinizdeki elastikiyeti azaltması için de önlem olarak kullanılmaktadır.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN