Sağlık Bakanlığı’ndan Mektup

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, aralarında sanatçı, manken, sunucu gibi ünlü isimlerin olduğu 50 kişiye bir mektup gönderdi. Gönderilen mektupta “Halkın gözü önünde bulunan, örnek alınan ve rol model kabul edilen kişilersiniz. Sağlık üzerinde etkileri kanıtlanmamış, ruhsatsız, sağlık beyanı ile satışı yapılmaya çalışılan ilaç ve benzeri diğer ürünlerin tanıtılmasında yer almamanız, toplumun bilinçlenmesi adına bu konuda iş birliği yapmanız bizim için önemli.” gibi cümleler alıyordu.

Sadece Ünlü İsimler de Değil!

Ünlü isimlerin yanı sıra, evlilik programlarında tanınır hale gelmiş bazı yarışmacıların da bu tür tanıtımlar yaptığı ve halkın sağlığını tehlikeye atabilecek ürünlerin satışında rol aldığı tespit edilmiş ve bu 50 kişilik listeye birkaç evlilik programı yarışmacısı da dahil edilmiş.

Bade Natural olarak bugüne dek hep insan sağlığının öneminden, kimyasal ürünler yerine doğal ürünler kullanılması gerektiğinden bahsettik ve bunun yegane sebebi, doğru bilginin mümkün olduğunca geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktı; bundan sonra da aynı kararlılıkla bildiklerimizi yazmaya devam edeceğiz. Sizlerden ricamız, hangi markanın hangi ürünü olursa olsun, sırf ünlü isimler tanıtıyor diye satın alınabilecek bir ürün olduğu kanısına hemen varmamanız. Bunların tamamı, pazarlama odaklı yapılan ve tüketicilerin algısını yönlendirmek için tasarlanan “Influencer Marketing” dediğimiz “Ürün tanıtımında ünlü/kanaat önderi kullanımı” çalışmaların birer parçasıdır.

Kaynak: KOZMETİK PUSULA

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN