Saçlarını Güçlendirmenin Tam Zamanı

Güçlü saçlarınız mı olsun istiyorsunuz? O zaman bu yazımız tam size göre.

Çoğunlukla saç bakımına ayıracak vakti yaratamıyoruz ve durum böyle olunca saçlarımız da enerjisini kaybediyor ve güçsüzleşiyor. Saçlarımızın güçlenmesi ve daha bakımlı görünmesi için mutlaka bakım yapmalı ve güçlendirmeliyiz.

Saçlarınızı her gün yıkamak veya çok uzun zaman yıkamamak saç derimize zarar verecektir. Özellikle her gün yıkanan saç derisinde zaman ile tahriş ve kepeklenmeler artabilir.

Saçlarımızı düzenli bakım ve güçlendirici yağ ile besleyerek parlak ve dolgun bir görünüme kavuşmak çok kolay. Öncelikle saçlar her daim temiz olmalıdır.

Çok önemli bir konu olan saç bakımı cinsiyet fark etmeksizin hem görünümünüze hem de ruhsal halinize yansımaktadır. Toplumda sıklıkla önemsenen saç ve görünüm konusunda sağlıklı bir saça kavuşmak için çeşitli yollar denenmektedir. Deneyeceğiniz yöntemleri ve ürünleri dikkatli bir şekilde seçmeli, saça zarar verecek veya saçınızı kaybetmenize yol açacak ürünlerden kaçınmalısınız.

Saç bakımında güçlendirici bakım yağının önemi büyüktür. Bade Natural Güçlendirici Saç Bakım Yağı’nın İçeriğindeki 11 bitkisel yağ ile saç telinizi onarır, saçlarınızı nemlendirir, yumuşatır, daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Isıl işlemlere karşı saçlarınızın direncini artırır.

%100 doğal içeriği ile saçlarınızı güçlendirir. Çay ağacı yağı ile kepeği önler, biberiye yağı ile hacim kazandırır, lavanta yağı ile canlı ve parlak görünmesini sağlar.”

çay ağacı yağı

Saç Bakımında Mevsimsel Değişkenlikler

Yaz aylarına giriş yapacağımız bu dönemde güneş, kum, deniz derken ve üstüne girmiş olduğunuz havuzun kloru ile saçlarınız nemini kaybedebilir ve güçsüzleşerek yıpranabilir. İşte bu yüzden yaz aylarında saçlarımıza daha fazla özen göstermeli ve bakımına önem vermeliyiz.

Mevsim geçişlerinde beslenmemizde son derece önemlidir. Özellikle mineral ve vitamin eksikliği saç dökülmesinin en büyük nedenleri arasındadır. Bu yüzden bu dönemde beslenme düzenimize dikkat etmeli ve daha fazla özen göstermeliyiz. Yumurta, kırmızı et gibi protein ve diğer kaynaklar saçlarınızın sağlıklı uzamasını ve canlanmasını sağlayacaktır.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN