Pratik Selülit Egzersizleri

Selülit egzersizleri dediğimizde aklınıza aşırı yorucu, zahmetli antrenmanlar gelmesin. Birazdan paylaşacağımız egzersizler hem selülitli bölgelere etki eden, hem de sıkılaştırma etkisi olan pratik hareketler. Üstelik sadece selülitler için değil, günlük olarak sağlıklı ve zinde hissetmeniz için de uygulayabileceğiniz birkaç kolay hareketten ibaret.

Daha önce Selülit Nedir, Neden Olur? ve Selülit Doğal Yollarla Nasıl Geçer? başlıklı yazılarımızda selülit problemine detaylı olarak değinmiştik. Hatta, selülitle mücadele için dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsettiğimizde, basit egzersizlerin önemli olduğunu vurgulamıştık. Dilerseniz şimdi de, pratik selülit egzersizleri nelerdir kısaca inceleyelim beraber.

Kolay Selülit Egzersizleri

Aşağıda yer verdiğimiz hareketler, vücudunuzda birden fazla noktanın hareket etmesine yardımcı olmakla beraber, esas odak noktası bacaklarınız olacaktır.

1. LUNGE KİCK

Bacak kaslarınızda, hareket etmekten ve kasların çalışmasından kaynaklanan hafif yanma hissetmiyorsanız, hareketi doğru yapmıyorsunuz anlamına gelir. Bu hareketleri her bacak için günde 10 tekrar olarak uygulamaya başlayın; bacaklarınız güçlendikçe ve hareketlere alıştıkça bu sayıyı artırabilirsiniz. Arka bacak bölgenizi çalıştırdığınızdan ve fotoğraftaki pozisyona riayet ettiğinizden emin olun.

2. BUTT LİFT

Hem kalça kaslarını, hem de arka bacaklarınızı çalıştıracak olan bu hareket, yağ yakımını da hızlandırma özelliğine sahip. LUNGE KİCK hareketini tamamladıktan sonra 1 dakika dinlenme molası verip bu hareketi uygulayabilirsiniz.

3. CRİSSCROSS

Daha çok ön ve iç bacak bölgesini çalıştıran bu hareket, selülitle mücadele etmenin yanı sıra bacakları inceltmek ve sıkılaştırmak için de etkilidir. Uygulamada, başlarda zorlanabilirsiniz ancak denemekten vazgeçmeyin. Bu hareket ve bir önceki hareket arasında da 1 dakika mola vermeyi ihmal etmeyin.

4. BOOTY PUSH

Bu hareket, diğerlerine kıyasla biraz da yorucu olabilir. Bacaklarla beraber tüm vücudun çalışmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda terleyerek toksinleri atmanıza da yardımcı oluyor. Hareketler sizi zorlasa da, zamanla güçleneceğinizi ve hareketleri daha kolay uygulayacağınızı unutmayın.

Şunu hatırlatmak isteriz ki, selülit dolaşıma bir bağlı bir hastalık olarak incelenir. Spor yapmak, bu nedenle selülitle mücadelede büyük öneme sahip. Yukarıda sizinle paylaştığımız hareketler, uzman görüşlerinden derleyerek hazırladığımız bilgilerdir. Kendinizi sakatlayacak, fazla zorlayacak hareketler yapmaktan kaçınmanızı öneririz.

Selülit Egzersizlerini Desteklemek İçin

Selülitle mücadelede beslenme ve egzersizin yanı sıra doğal ürünlerden destek almak, doğal yağlarla masaj yapmak da önemli.

Düzenli kullanımla beraber, 30 günde etkili çözüm sunan Bade Natural Selülit Seti, selülitle mücadelenizde asla yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bir set olarak tasarlandı. Toplamda 3 üründen oluşan setimiz, Anti Selülit Yağı, Kahveli Vücut Scrub ve Yosun&Deniz Çamuru Sabunu içermektedir. Daha detaylı incelemek yahut 30 günde selülitlerinizden kurtulmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN