Portakal Uçucu Yağı

Portakal uçucu yağı vücut bakımından, saç ve cilt bakımına kadar birçok alanda koruma sağlamaktadır.

Enfes kokusu nedeniyle de sıklıkla tercih edilen yağlar arasında ön sıralarda yerini almaktadır. Enerji verici özelliği ile de tercih edilen portakal uçucu yağı kokusundan ötürü oda kokusu ve spreyi olarak hem evlerde hem de işyerlerinde kullanılmaktadır.

Birçok bakım ürününün içeriğinde de karşımıza çıkmaktadır. Portakal uçucu yağı ile cildinize daha parlak ve bakımlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Böylece hem sağlıklı hem de ışıltılı bir cildiniz olacaktır. Bir diğer özelliği ise yaşlanma karşıtı olmasıdır. Cildin maruz kaldığı sorunlara karşı güzel bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.

Portakal uçucu yağı saçlarınızda oluşmuş olan problemleri çözer, kurumuş veya yıpranmış olan saçlarınızın parlak ve ışıltılı bir görünüm kazanmasını sağlar. Ve saçlarınızı nemlendirir.

Portakal yağının içerisinde bulunan C vitamini saçların beslenmesine ve uzamasına yardımcı olur.

 

portakal uçucu yağı

Rahatlatıcı etkisi

Ofisteki zor bir günün ardından gevşemeniz gerektiğinde rahatlamanıza yardımcı olacak doğal bir yatıştırıcı görevi üstlenmektedir.

Doğal Arındırıcı

Doğal arındırıcı özelliği ile cilt bakımınızda da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mutfak Temizleyicisi

Portakal yağı ile evinizde kendi başınıza yapabileceğiniz doğal temizlik ürünü özelliği ile kendi mutfak temizleyicinizi yapabilirsiniz. Mutfağınızda tertemiz bir koku ile doğal ve taze bir etki yaratacaktır. Ayrıca portakal uçucu yağını su ile seyrelterek tezgah temizliğinde de kullanabilirsiniz.

Güzel Bir Uyku

Rahat ve günlük strese iyi gelecek hoş kokusu ile gece uyumadan önce rahat bir uyku çekmenizi sağlayacaktır.

Cilt Koruyucu

Cildiniz de portakal yağı kullanabilirsiniz. Özellikle turunçgillerin arasında en yüksek etkiye sahip olması ve C vitamini yönünden oldukça zengin bir yağdır.

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN