Makyajsız da Bakımlı Görünebilirsiniz!

Makyaj yapmanın, şüphesiz birçok nedeni var ama genel olarak düşünürsek, dış görünüşümüz ve kendimizi daha iyi, daha bakımlı hissetmek için yaptığımız aşikar.

Makyaj yapmayı çok tercih etmeyen biriyseniz, elbette kendi seçiminiz ve kendiniz için en doğru olanı yine siz bilirsiniz. Bu yazımızda ise, makyaj yapan ama “Yapmadan da bakımlı görünmek istiyorum” diyenler için birkaç ipucu vermek istiyoruz. Makyaj yapmadan da bakımlı görünmek ve doğallığı ön plana çıkarmak için birkaç püf noktası sizlerle.

1.Kaşlarınızı Ön Plana Çıkarın

Yüz yapınıza uygun olarak şekillendireceğiniz kaşlarınızla, yüz kısmında ilk dikkat çeken noktalardan birini halletmiş olursunuz. Saç tonunuza uygun, yüz şeklinize yatkın kaşlar bu işin ilk adımı. Çeşitli yağ-vitamin karışımları ile kaşlarınızı besleyebileceğinizi de ekleyelim.

2. Etkili Bakışlar

Her şart altında gözlerinizin ve bakışlarınızın ne kadar önemli olduğunu her halde anlatmamıza gerek yoktur. Makyaj yapmadan bunu mümkün kılmanın yolu ise, maşa ile kıvırdığınız kirpikleriniz. Gerçekten delici bakışlara sahip olabilirsiniz. Ek olarak, bakışlarınız için göz çevrenize de iyi bakmanız önemli. Göz etrafındaki renk dengesizliğini ve halkaları da gidermekte fayda var.

3. Gülümseyin!

Gülümsemenin karşı tarafta nasıl olumlu bir tesir bırakacağını biliyor olmalısınız. Ancak unutmamanız gereken bir detay var; dişler. Dişlerinizin bakımını ihmal etmeyin; doğuştan gelen sarıya çalan renkte dişleriniz varsa, diş beyazlatıcı ile ya da diş doktoru ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

4. Dudaklar

Hazır gülümsemeden bahsetmişken, dudakları da unutmamak lazım. Tabii ruj ya da parlatıcı kullanmanın kötü bir tarafı yok. Ancak, makyajsız da bakımlı görünmekten bahsediyorsak, ruj ya da parlatıcı yerine dudak nemlendiricisi kullanmanız yeterli olacaktır. Dudaklarınız her kuruduğunda, yeniden nemlendirmeyi unutmayın.

5. Saçlar

Şüphesiz saçlar da çok önemli. Özellikle makyajdan uzak durmak ve doğallığı öne çıkarmak istiyorsanız, mat renkli saçlar yerine daha canlı, parlak saçlar tercih etmelisiniz. Çok abartılı modellerden kaçının. Doğal hindistan cevizi yağı ile saçlarınızı parlak ve daha beslenmiş hale getirmeniz mümkün.

6. Harika Bir Uyku Çekin!

Uykudan kasıt, elbette gece uykusu. Gece salgılanmaya başlayan melatonin hormonu, cildiniz ve ruh sağlığınız için size katkıda bulunacaktır.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN