Leke Karşıtı Maske ve Serum

Yaş ilerledikçe, zaman içerisinde bizi rahatsız eden, canımızı sıkan cilt lekeleri görüntü itibari ile bizi sıkmaya başlar. Bu lekelerin birçok nedeni olabilir. Çok güneşte kalma, beslenme, genetik yapı, kirli hava,gebelik,cildin yeterince temizlenmemesi vb. birçok neden olabilir. Cildimize rengini veren Pigment Melanin maddesidir. Melanin, melonasit hücrelerinde bulunur ve bu hücreler ciltte normalde eşit dağılır. Dolayısı ile Melanin üretildiğinde cildin üst tabakası yani epidermiste eşit dağılır. Kümeler halinde olduğunda ise cilt lekesi dediğimiz görünümler ortaya çıkar.
Özellikle belirli bir yaştan sonra leke sorunu ister istemez ortaya çıkıyor. Ergenlik döneminde ise sivilce ve aknelerle oynanmaması önerilir. Çünkü oynandığında leke kalması kaçınılmazdır. Genelde alın,çene ve yanak bölgesinde oluşan bu lekelerin nedeni ve derin olup olmaması da lekenin geçme süresi konusunda etkili oluyor.
Konu leke olunca kimyasallarında leke üzerinde etkisi kaçınılmaz olacağından yine tabii ki doğal olan leke giderici ürünler kullanmak faydalı. Bade Natural Kuşburnu Çekirdeği Tozu ve Bentonit Leke Karşıtı Seri %100 doğal olan ve tüm cilt lekeleri için özel üretilmiş bir seri.
KUŞBURNU ÇEKİRDEĞİ TOZU ve BENTONİT LEKE KARŞITI KİL MASKESİ
Set ürünleri içerisinde Kuşburnu Çekirdeği Tozu ve Bentonit Kil yer alıyor. Kuşburnu A ve C vitamini açısından oldukça zengin. Dolayısı ile ciltt elastikiyetini destekliyor ve yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunuyor. Kollajen arttırımını da etkilediğinden leke giderme konusunda oldukça etkili. Bentonit Kil ise, pH değeri 9’un üzerinde olan bir tür volkanik kil. En önemli özelliği detoks etkili olması, bu özellikleri ile vücuttaki oksijen seviyesini ayarladığından hücre yenilenmesinde, canlanmasında ve onarımında oldukça etkili.
Bu iki çok etkili bileşenden oluşan Leke Karşıtı Maske bakımımın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Peeling etkisi ile cildimi arındırıp canlandırırken, aynı zamanda lekelerim içinde etkisini görmek çok keyifli.
Maske Hazırlanışı;
Toz halinde olan bu maskeyi, ister sprey şeklindeyse 2 fısfıs diyebilirim gül suyu yada su ile çok kolay hazırlayabilirsiniz. Ben yaklaşık 1 çay kaşığı toz maskeye 1,5 çay kaşığı gül suyu ekleyerek hazırlıyorum ve yüzüm için yeterli oluyor. Kıvamını ve çokluğunu siz kendiniz istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Ancak verdiğim ölçüler yeterli gelecektir. Hafif pembemsi ve ciltte ağırlık yapmayan, çok kolay arındırılan, uğraştırmayan bir maske. Leke Karşıtı Maskeyi haftalık cilt bakımı rutininize eklediğinizde zaman içerisinde lekelerinizin hafiflediğini gözlemleyeceksiniz.

KUŞBURNU LEKE KARŞITI YÜZ SERUMU
Lekelerinize daha çabuk ve iyi etki etmesi açısından serinin diğer bir ürünlerini de kullanmanız uygun olacaktır. Ben haftalık bakım rutinimde maskeyi kullanmamın dışında Kuşburnu Leke Karşıtı Serumu da günlük olarak kullanıyorum. İçerisinde Kuşburnu yağı dışında Hindistan cevizi yağı, yabani iğde yağı, shea yağı, aspir yağı, havuç tohumu yağı, turunç yağı, greyfurt yağı, mandalina yağı, günlük ağacı yağı, biberiye yağı olmak üzere 11 farklı yağ bulunuyor. Çabucak emiliyor, gözenekleri tıkamıyor. Yağlardan oluşan bir serum olsa da, çabuk emildiği için yağlılık hissi kesinlikle bırakmıyor ve yumuşacık bir cilde kavuşuyorsunuz. Cilt hem neme kavuşuyor, hem de anti aging özelliği ile lekelerin giderilmesinde de destek sağlıyor.

Ben her iki ürünü de bir süredir kullanıyorum. Benim çene bölgemde yoğun, alın bölgemde az ve yanak bölgemde az ama koyu lekelerim yer alıyor. Alın bölgemdeki lekelerin hafiflediğini gördüm. Tabii ki her zaman dediğimiz gibi düzenli kullanım şart. İtiraf ediyorum kısa süreli aksatmalarımda olduğu halde bu sonucu görmek beni o kadar mutlu etti ki!!
Tüm cilt tipleri için uygun olan, hemilelerin de kullanabileceği %100 doğal, saf uçucu yağlar ve boya içermeyen Bade Natural Leke Karşıtı Seri ile lekesiz , aydınlık ve yumuşacık bir tene kavuşmak mümkün ..
Bade Natural Leke Karşıtı Seri ile Cildiniz Işıldasın….

 

Nihan Keçeci

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN