Lavanta Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Lavanta suyu son zamanlarda kullanılan en popüler sulardan birisidir. Birçok alanda kullanılan lavanta çiçeğinin cilt bakımından, saç bakımına kadar birçok faydası bulunmakta ve çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Saça uygulanabilir özelliği ile de ayrıca bilinen lavanta bitkisinin suyu giderek yaygınlaşmakta ve saç bakımında kullanılmaya devam etmektedir.

Lavanta Suyuna Genel Bakış

Lavanta suyu, lavanta bitkisinin suyundan elde edilmekte ve doğal ürün olma özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Düzenli kullanımında ise saç bakımı için güzel etkilere sahip olduğu bilinmektedir.

Lavanta Suyunun Saç Bakımındaki Faydaları

  • Saç egzamasına iyi gelir, kuruyan saç dipleri için yoğun nemlendirme yapar.
  • Saç diplerini temizler.
  • Saçların uzamasına yardımcı olur
  • Saç dipleri ve saç içerisinde oluşabilecek herhangi zararlı bir duruma karşı önlem almayı sağlar.
  • Sakinleştirici özelliği banyo esnasında saçlarınızın derinlemesine nemlenmesine yardımcı olur.
  • İki veya 3 fıs yaparak, saçlarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • Isıl işlemlere karşı saçlarınız direncini artırır.
  • Saçlarınızı yumuşatır

Lavanta Suyu Saça Nasıl Uygulanır

Duş sonrasında nemli saçlarınıza ve saç derinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Lavanta kokusunun sakinleştirici ve dinlendirici kokusu sayesinde saçlarınız yumuşayacaktır. Ek olarak ise lavanta yağı ile beraber kullanabilirsiniz veya saç maskelerinizin içine ekleyebilirsiniz.

Saç Bakımının Önemi

Gündelik hayatımızda sıklıkla maruz kaldığımız ve sürekli ısıl işlem gören saçlarımız cildimizden sonra en fazla etkilenen bölgemizdir. Saçlarımız konusunda hepimiz hassasız ve güzel görünmesini istiyoruz. Bu yüzden doğal ürünler kullanmak ve düzenli bakım yapmak son derece önemlidir. Özellikle kullandığımız saç bakım ürünleri, saç bakım suları ve maskeleri saçlarımızın eski haline gelmesine büyük ölçüde fayda sağlamaktadır. Doğal ürün kapsamında ise hem saçlarınızı hem de sizi yormadan bakım yapmanıza yardımcı olacak Lavanta Suyu, hem pratik oluşu hem de kolay kullanımı ile devamlı bakım yapmanız için başucunuzda olmalıdır. Uykudan önce bile yapacağınız 2-3 fıs ile hem saçlarınızın nemlenmesine hem de rahat bir uykuya dalmanızı sağlar. Lavantanın rahatlatıcı kokusu size ve saçlarınıza iyi gelecektir. Ayrıca Lavanta Suyunun Cilt ve Saç bakımındaki önemi başlıklı yazımıza da mutlaka göz atın.

Lavanta Suyu Seçimi Neden Önemlidir?

Katkı maddeli olan ürünler ve doğal olmayan bir lavanta suyu bakım konusunda size yardımcı olmak yerine saçlarınızın daha fazla yıpranmasına sebep olur, bu yüzden mutlaka aldığınız ürünün doğal içerikli olduğundan emin olunuz.

2 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN