Kusursuz Cilt İçin Uzakdoğu Cilt Temizliği Yöntemi

Özellikle son yıllarda, gerek animeleri, gerek dizileri, gerekse de kozmetik ürünleri ile ülkemizin dikkatini çekmeyi başarmış bir coğrafya; Uzakdoğu.

Biz dizileri ve animeleri hakkında yorum yapamayız ama konu cilt bakımıysa, muhakkak söyleyecek bir şeylerimiz vardır 🙂 Uzakdoğu’nun kültürü ülkemizdeki kozmetik tüketicilerinin ve bu yönde içerik üreten blogger’ların da ilgisini çekmiş olacak ki, Uzakdoğu’luların gözeneksiz, pürüzsüz bir cilt için kullandıkları çeşitli yöntemlerden bahsedilmeye başlanmış 🙂

Peki nedir bu Uzakdoğu cilt bakım tekniği?

Çeşitli yağ ve cilt bakım ürünlerinin kombinlenmesi ile yapılan ve toplamda 10 dakika süren bir uygulama aslında. Bu yöntemi, Bade Natural ürünlerini kullanarak nasıl uygulayabiliriz, nasıl mükemmel bir cilde sahip olabiliriz, birlikte inceleyim.

İlk 4 Dakika

Uygulamanın ilk 4 dakikası, özellikle cilt için faydalı olan doğal yağlardan bir tanesine ayrılıyor. Bizim önerimiz ise Bade Natural Çörek Otu Yağı. Cilde tamamen nüfuz edip derinlemesine etki yaratmak için, 4 dakika boyunca yeterli miktarda çörek otu yağını masaj yaparak cildimize uyguluyoruz. Çok bastırmadan, nazik hareketlerle masaj yaparak tüm yağı cildimize yediriyoruz.

Gözeneklerden içeri giren yağ, masaj sayesinde hızlanan kan dolaşımımızla beraber cildimizin derinliklerine kadar işliyor. Aynı zamanda da, dolaşım problemi nedeniyle ciltte oluşan renk eşitsizliği, kılcal damar, sivilce gibi istemediğimiz görüntüleri de önlemek için bir dizi hareketler yapmış oluyoruz yüzümüze.

Sonraki 2 Dakika

4 dakika boyunca çörek otu yağını masaj yaparak cildimize yedirdik, kan dolaşımını arttırdık, yağın derinlere işlemesini sağlarken tıkalı gözenekler içinde yer alan kirleri de yumuşatmış olduk. Sıra geldi 2 dakikalık uygulamaya.

Bu 2 dakikalık süre için bir cilt bakım kremi öneriliyor. Tabii ki biz, cilt bakımı denince akla ilk gelen ve %100 doğal bitki yağlarından oluşan Bade Natural Temizleyici ve Tazeleyici Balm My One And Only’i özellikle tavsiye ediyoruz.

Yeterli miktarda My One And Only temizleyici balmı, yine cildinize masaj yaparak 2 dakika boyunca yediriyorsunuz. Daha önce masaj yaparak hızlandırdığımız kan akışımız ve gözeneklerde yer alan kirleri yumuşattığımız için, temizleyici balmın etkisi de daha fazla olacaktır. Temizleyici balmın uygulanmasından sonra biz normalde ılık suyla ıslatılmış bir mendil yardımıyla hafifçe cildin silinmesini öneriyoruz. Ancak bu defa işimiz bitmedi.

2 dakikalık masajla balmımızı cildimize uyguladıktan sonra, yüzümüzü suyla yıkıyoruz. Şimdi sıra geldi, bu işlemin etkisini maksimum seviyeye yükseltmeye.

Son 4 Dakika

Uygulamamızın son adımı, son 4 dakikası. İlk iki adımda cildimize masaj yaptık, kan akışını hızlandırdık, cildimizi besledik; çörek otu yağı ve temizleyici balmın, cildin derinliklerine kadar işlemesini ve gözeneklerdeki kirlerin yumuşamasını sağladık. Yağ üzerine temizleme balmını uygulamamızın sebebi ise, cildimizi soymadan, aşındırmadan, nazikçe temizlemekti. Şimdi sıra geldi gözenekleri ve cildi tamamen temizlemeye; son 4 dakika.

Temizleyici balmı uygulayıp cilde tamamen yedirdikten sonra yüzümüzü bol su ile yıkamıştık. Son 2 dakikada ise yine Bade Natural’in tamamen doğal, bitki sularından oluşan derinlemesine temizleyici toniği Deep Inside ile yüzümüzü tonikliyoruz. Son olarak da, Yoğun Besleyici Cilt Serumu Seeds of Today Youth Serum ile cildimizi besliyor ve bakım rutinimizi sonlandırıyoruz.

Bu uygulama için önerilen ideal rutin aralığı ise, haftada 4 akşam. Biraz zahmetli olduğu doğru, ancak mükemmel bir cilt için değmez mi?

Denedikten sonraki yorumlarınızı lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın.

Temizleyici Tazeleyici Balm My One And Only’i yakından incelemek ister misiniz? Aşağıda sizin için bir videomuz var.

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN