Kuşburnu Çekirdeği Yağı Hakkında Merak Edilenler

Kuşburnu çekirdeği yağı, ciltte kolayca emilen bir yağ çeşididir. Ve özellikle tüm cilt tiplerine uygun olması son derece önemlidir. Cildiniz için kullanabileceğiniz kuşburnu çekirdeği yağı ile birçok cilt sorunundan kurtulmanız mümkündür. Düzenli aralıklar ile yapılan bakım sayesinde cildinizi istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Kuşburnu çekirdeği yağının cilde faydaları nelerdir?

Kuşburnu çekirdeği yağının cilde faydalarına değinmeden önce hazırladığımız kolay cilt testini uyguladıktan sonra cilt tipinizin ne olduğunu öğrenebilir ve ürün seçimlerinizi daha isabetli yapabilirsiniz

  • Cildinizi Nemlendirir

Düzenli olarak kullanıldığında, kullanıcılar tarafından iyi bir nemlendirme olduğu gözlemlenmiştir. Özellikle kuru ciltler için iyi bir nemlendirme sağlamaktadır.

  • Yaşlanma Karşıtıdır

İçeriğinde bulunan c vitamini yaşlanma karşı etki yaratmakta ve düzenli kullanımda etkilerini görebilirsiniz.

  • Cildin Sıkılaşmasını Sağlar

Cildin daha sıkı görünmesine ve sıkılığını yenilemesine yardımcı olur.

  • Cilde Parlaklık Sağlar

Cildiniz için doğal bir parlaklık sağlayıcıdır. Makyaj bazı olarak da kullanıma uygundur.

  • Leke Karşıtıdır

Ciltte oluşabilecek lekeleri veya oluşmuş lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Cilt tonunu eşitler.

  • Makyaj Çıkarma

Su ile birleştirilip, makyajınızı çıkarmanıza yardımcı olur.

Kuşburnu çekirdeği yağını; bacak, el, dirsek ve ayaklarınızda da kullanabilirsiniz. Cildinizde ve vücudunuzda sertleşmiş olan yerlerin yumuşamasını sağlayacaktır. Özellikle; kuru ciltlerde cildin nem dengesini sağlar.

Kuşburnu çekirdeği yağı, özellikle yaz aylarında sıklıkla karşılaşılaşılmış olan güneş lekelerine karşı cildi korur ve eski haline kavuşmasına yardımcı olur, böylece cildin yenilenmesini sağlayacaktır.

Kuşburnu Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Kuşburnu çekirdeği yağının cildimize olan faydaları dışında ek olarak saçlarımız içinde çok önemli bir yağdır. Özellikle kuru saçların canlı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Şampuanınızın içerisine damlatacağınız 2-3 damla kuşburnu çekirdeği yağı ile saçlarınızın nemli ve parlak görünüm kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca haftada bir kez saç uçlarınıza uygulayarak, 10 dakika bekletip ardından durulayınız, doğal bir maske görevini üstlenmektedir.

Saçınızın nem dengesini korumasına yardımcı olur.

Saçlarınız için doğal bir nemlendirici ve yumuşatıcıdır.

Kuşburnu çekirdeği yağı cilde nasıl uygulanıyor?

Temiz cildinize kuşburnu çekirdeği yağını uygulayınız. Masaj yaparak uyguladığınızda cildin en alt katmanlarına kadar inecek ve daha çok etki alacaksınız.

Yüzünüzde kuşburnu yağı kullanmadan önce bilinmesi gerekenler

Herhangi bir ürün, hatta tamamen doğal olanlar gibi, yüzünüze uygulamadan önce kuşburnu yağını ön kolunuzda test ediniz.

1 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN