Keçi Kılı Kese Nasıl Kullanılır?

Keçi kılı kese nasıl kullanılır sorusuna gelmeden önce, keçi kılı kese hakkında kısa bir bilgi verelim. Keçi kılının eğrilmesiyle yapılan keçi kılı kese, uzun yıllardır ülkemizin belli noktalarında üretilmektedir. Hatta, Osmanlı’dan bu yana Türk hamamlarında kullanılmıştır. Kese masajı yapan tellakların profesyonel iş enstrümanlarından biridir diyebiliriz.

Keçi Kılı Kese Nasıl Kullanılır?

İlk kullanımdan önce, keçi kılı kese bol sabun ve bol sıcak su ile yıkanmalı ve iyice durulandığından emin olunmalıdır; üzerinde sabun artığı kalmadığından emin olmak gerekir. Daha çok, hamamda kullanılan bir ürün olduğu için, cildiniz üzerinde maksimum etkiyi de hamam sıcaklığında gösterecektir. Cildiniz yumuşadıktan sonra vücudunuzu keselemeye başlayabilirsiniz. Kullandıktan sonra da, yine iyice durulayıp sabun artığı kalmadığından emin olmak gerekli.

Keçi Kılı Kese Faydaları

Yapılan araştırmalar, keçi kılından üretilen kesenin ölü deriyi söküp vücuttan uzaklaştırması dışında farklı yararları olduğunu da göstermiştir. Vücuttaki statik elektriğin gidererek fiziki olarak terapi kapsamında rahatlama sağlar. Kendinize özel bir keçi kılı kese ile hamama giderseniz, aynı zamanda herkes için kullanılan keseleri kullanmak zorunda kalmaz, birçok deri hastalığından da kendinizi korumuş olursunuz. Ayrıca, vücudu keselemek kan dolaşımını hızlandırıp cildin canlanmasına yardımcı olur; selülit oluşumuna karşı etkilidir.

Bade Natural Keçi Kılı Kese

Ciltteki gözeneklerin açılması, cildin tazelenmesi ve ferahlaması, cilt yüzeyindeki ölü derilerin uzaklaştırılması gibi faydalarıyla beraber, elbette yukarıda sıraladığımız diğer faydalar da Bade Natural Keçi Kılı Kese ürünümüzün size sunduğu olanaklar arasında. Keçi kılı ve ağaç kabuğu lifinden üretilmiş, tamamen doğal keçi kılı keseyi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN