Kantaron Yağı Nedir?

Kantaron yağı, kantaron bitkisinin kurutulmuş çiçeklerinden elde edilen son derece faydalı bir yağdır. Elbette yaraları iyileştirme, hücreleri yenileme ve bakterileri öldürme özellikleri bakımından doğal cilt bakımının da vazgeçilmez parçalarından bir tanesidir. Cilt problemleri için kullanımının yanı sıra, cilt sağlığını korumak için de tercih edilmektedir.

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır?

Kantaron yağının faydalarından ve kullanım alanlarından bahsetmeden önce, kullanım şekli hakkında birkaç kısa bilgi verelim.

Bazı kullanıcılarda sivilce ya da ciltte pullanma gibi etkileri olabilir. Bu nedenle önce, kantaron yağının ince bir tabaka halinde azar azar cilde uygulanması ve cildin nasıl tepki verdiğini görmek gerekir. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun olsa da, özellikle sorunlu ciltlerde cilt üzerindeki etkisini ölçmekte fayda var.

Hassas bir cilde sahipseniz, kantaron yağını her gün değil de, gün aşırı ya da birkaç gün arayla yüzünüze masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Hatta tüm cilde uygulamadan önce, bir miktar yağı bilek içine sürerek cildinizde alerjik bir reaksiyona neden olup olmayacağını gözlemleyebilirsiniz.

Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir?

 • Antiseptik özelliği ile, yaralarda oluşabilecek mikropları önler,
 • Yanık durumlarında, yara varsa yarayı temizledikten sonra, yara yoksa doğrudan kantaron yağı sürebilirsiniz. Yanık yarasını iyileştirmek dışında, acısını da hafifletmek gibi bir özelliği mevcut.
 • Kanamaları durdurmak için tercih edilir, çünkü damarları daraltma özelliği vardır,
 • Bebeklerde pişik yaralarını iyileştirmek için kullanılır,
 • Karın ağrısından dolayı rahatsızlık çeken bebeklerin karnına kantaron yağı sürülebilir,
 • Yaralarda iltihap oluşmasını önler,
 • Yaraya bağlı ağrıların azalmasına yardımcı olur; hüre yenileyici özelliği ile yaranın daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur,
 • Cildin daha canlı, daha pürüzsüz görünmesi için cilt bakım yağı olarak kullanılır,
 • Siyatik, romatizma ve sırt ağrılarında, ağrı kesici özelliği nedeniyle masaj yağı olarak kullanılır,
 • Düzenli olarak kullanıldığında, şeker hastalığına iyi gelir,
 • Dahili kullanımla varislerin iyileşmesinde kullanılır.

Saf Kantaron Yağı Bade Natural Nature’s Gift

Bade Natural Saf Kantaron Yağı, sadece harici kullanım için uygundur. Cildin nem dengesinin korunması, parlak, canlı ve pürüzsüz gözükmesi için kullanılır. Hücre yenileyici özelliği ile kırışıklık ve yaşlanma belirtilerinin azaltılması, yara ve yanıkların iyileşmesi ve ağrılarının azaltılması için özel olarak tavsiye edilir. Kısaca kantaron yağı, doğadaki binlerce mucizeden bir tanesidir.

Daha detaylı incelemek için:

http://www.badenatural.com/saf-kantaron-yagi_u_r_n_231.htm

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN