Kantaron Yağı Faydaları ve Kullanımı

Kantaron yağı faydaları ve kullanımı hakkında detaylara inmeden önce, kantaron bitkisi hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Böylece, kantaron yağı faydaları ve kullanım şekillerinden niye bahsetmek istiyoruz, daha net anlaşılacaktır.

Kantaron bitkisi, ülkemizde son yıllarda popüler olsa da, Kuzey Yarım Küre’de neredeyse bin yıldır yetiştirilen ve istifade edilen bir bitkidir. Kendiliğinden yetişen küçük bir çalı bitkisi olup, sarı çiçek açar. Vücuda birçok faydası olan kantaron yağının cilt için, mide için, sivilce için, yara için kullanıldığı yöntemler mevcuttur.

Kantaron Yağı Faydaları Nelerdir?

Kantaron yağı faydaları, genel olarak insan sağlığında hem dahili, hem de harici kullanımda mevcuttur. Ağız yoluyla kullanımında, çeşitli yan etki ihtimalleri nedeniyle daha çok haricen kullanmak için tercih edilir; yani cilt için. Genel itibariyle yatıştırıcı, iyileştirici etkileriyle ön plana çıkar. Yaraları iyileştirici, mikrop önleyici, kanama durdurma, iltihap oluşumunu önleme gibi belirgin özellikleri vardır. Bunların yanı sıra, cildin daha pürüzsüz, daha parlak görünmesi için tamamen cilt bakımı ve güzellik amacıyla da tercih edilmektedir.

Mikroplar ile savaşmak ister misiniz?

Kişisel eşyalarınıza ve kişisel bakımınızda antiviral etkisi ile kullanılabilecek yağ çeşitidir. Bu sebeple temizlik malzemelerinizin içerisine de ekleyebilirsiniz.

Kantaron Yağı Cildin Yenilmesini Sağlar

Vücudunuzda veya cildinizde oluşan yara ve yanıklar için yenileyici özelliği olması sayesinde kısa sürede cildinize olumlu etkiler sağlayacaktır.

Sarı Kantaron Yağı Yanıkları İyileştirir

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eski dönemlerde insanlar evlerinde kendileri toplayarak güneşte bekletip aynı zamanda zeytinyağı ekleyerek yanıkları üzerinde de kullanıyormuş. Sarı kantaron yağının en çok kullanılan özelliği yanık üzerinde kısa sürede etki olumlu etkiler etmesidir.

Güneş Yanıklarınıza İyi Gelecek

Yazın kavurucu güneş ışınları ile özellikle belirli saatlerde güneş altında kalan ve yıpranan cilt içinde kullanabilirsiniz. Güneş yanıklarınıza uygulayarak yanığınızı hafifletebilirsiniz.

Sarı Kantaron Kullanacaklara Kısa Öneriler

Herhangi bir ilaç ile birlikte kullanmayınız.

Mutlaka gece kullanınız.

Kantaron yağını sürüp güneşe çıkmayınız

Alerjik rahatsızlıkları olanlar kullanmamalıdır

Bebeklerde kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışınız.

Kantaron Yağının Kullanımı

Kullanım şekline geçmeden önce, küçük bir hatırlatma yapalım; kantaron yağının kullanımı tüm cilt tipleri için uygun olsa da, bazı ciltlerde pullanma ve sivilceye neden olduğu görülmüştür. Bu nedenle, kantaron yağını kullanmadan önce ince bir tabaka halinde cildin belli bir bölümüne sürerek, cildin nasıl tepki vereceğini gözlemlemekte fayda var. Yine, hassas ciltlerde de kullanım öncesi cilt üzerine deneme yapmakta fayda var.

Sivilce ve cilt lekelerinin temizlenmesi için, yeterli miktarda yağı masaj yaparak cildinize yedirebilirsiniz. Aynı zamanda, ciltteki bakterilerin uzaklaşmasında da yardımcı olacak biçimde antiseptik özelliği vardır. Akşamları, cildinizi temizledikten sonra yeterli miktarda yağı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Kısa sürede farkı hissedeceksiniz.

Bade Natural Saf Kantaron Yağı

Bade Natural Saf Kantaron Yağı, ağız yoluyla kullanım için değil; tamamen doğal cilt bakımı için üretilmiş olup tamamen Kantaron Yağı içerir; diğer bir deyişle %100 Kantaron Yağı dışında başka bir madde içermez. Bu da, “Kantaron Yağlı” ürünlere kıyasla, daha yüksek etken madde anlamına gelmektedir.

Daha detaylı incelemek isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN