Hindistan Cevizi Yağı ile Doğal Cilt Bakımı

Doğal yağlar arasında en tanınan, en çok sorulan ve tercih edilen ürünlerden bir tanesi de hindistan cevizi yağı. Ne var ki, piyasada birbirinden farklı, farklı fiyat ve kalitede Hindistan cevizi yağları bulmak mümkün. Öncelikle şunu belirtelim ki, doğal yağlar grubuna giren ürünler, şayet safsa, yani %100 adını taşıdığı bitkinin yağından oluşuyorsa (Hindistan cevizi yağı, çörek otu yağı, argan yağı gibi), kesinlikle fiyatı yüksek olacaktır.

İçerisinde farklı maddeler ve orta-düşük bir % ile Hindistan cevizi yağı barındıran ürünlerin fiyatı biraz daha uygun olacaktır. Tabii, üründen alacağınız verim de aynı oranda değişecektir.

Doğal Cilt Bakımında Hindistan Cevizi Yağı Ne İçin Kullanılır?

Hindistan cevizi yağının geniş bir kullanım alanı var aslında. Cilt bakımından saç bakımına, kuruyan ve çatlayan dudaklara kadar birçok faydası vardır diyebiliriz. Özellikle gıda olarak tüketilmek üzere hazırlanmış, işlem görmüş yağlar bulmak da mümkün.

Bade Natural Saf Hindistan Cevizi Yağı ise, %100 hindistan cevizi yağı içermekte olup, başka bir madde içermez. Kullanım alanları ve faydasına geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var ki, gıda kapsamında tüketilmek üzere üretilmemiştir. Tüketirseniz bile, katkı maddesi içermediği için ciddi bir problem yaşatmasa da, %100 yağ olduğu için mide problemleri yaşayabilirsiniz.

Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun olan Bade Natural Hindistan Cevizi Yağı Coco Style, özellikle cilt bakımı, saç bakımı ve tırnaklar harika çözümler sunuyor.

Pasifik Adaları’nda, ağacına “yaşam ağacı” adı verilen Hindistan cevizi yağı, anne sütünde de bol miktarda bulunan “laurik asit” içerir ve iyi bir antioksidandır. Antibakteriyel özelliği olduğu için, mantar oluşumuna karşı koruma sağlar, hücre yenilenmesine destek olur. Erkekler, tıraş sonrasında ciltte oluşan tahriş için de kullanabilir.

Ek olarak, özellikle soğuk havalarda kuryan, çatlayan dudaklar için iyi bir nemlendirici ve onarıcıdır. Saçlara nem ve parlaklık verir; canlılık katar. Zayıf ve kolay kırılan tırnakların güçlenmesinde rol alır.

Hindistan Cevizi Yağının Kıvamı

Bize sık sorulan sorulardan bir tanesi de, bu yağın katı mı, sıvı mı olduğu yönünde. Hindistan cevizi yağı, “neredeyse” tamamen katı yapıdadır ancak ortam sıcaklığına göre bu durum değişebilir.

1 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN