Hindistan Cevizi Yağı ile Bakım

Son zamanlarda adından sıklıkla bahseder olduğumuz Hindistan Cevizi Yağı, artık hem cilt bakımında hem vücut hem de saç bakımında etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Sayısız faydası bulunan Hindistan Cevizi Yağının kullanım alanları gün geçtikçe artmaktadır. Tropik iklimde yetişen Hindistan Cevizi Yağı doğal yağlar kategorisinde baş tacı olma yolunca ilerlemektedir.

Hindistan Cevizi Yağının Kullanımı

Öncelikle her cilt tipine uygun olması sebebiyle alan kişiler hem ciltlerine hem vücutlarına hem de saçlarına sıklıkla uygulamaktan çekinmezler. Yağı cildinize sürdüğünüzde etkili bir nemlendirme ve ferahlık sağlayacaktır. Düzenli kullanımda ise cildiniz üzerinde oluşmuş akne ve cilt lekelerine olan etkilerini de fark edebilirsiniz. Cildinize sürüp 15 dakika beklettiğinizde ise maske görevi gören Hindistan Cevizi Yağı cildinizi derinlemesine arındıracaktır. Üstelik haftada 1 veya 10 günde bir maske için kullanabilirsiniz.

Cildimiz İçin Etkisi

Göz çevrenizde oluşmuş olan leke ve kırışıklara karşı yaşlanma karşıtı bakım yapacaktır.Her gün uyumadan önce uygulayacağınız Hindistan Cevizi Yağı ile derinlemesine nemlendirme ve yaşlanma karşıtı bakım yapabilirsiniz.

Saç Bakımında Etkileri

Hindistan Cevizi Yağının saçlarımız içinde birçok faydası bulunmaktadır. Banyoya girmeden 15 dakika önce saçlarınıza uyguladığınızda maske görevi görür ve yıpranmış saçlarınızı eski formuna ve parlaklığına kavuşmasına fayda sağlar. Hafta da bir kez veya 10 günde bir defa maske şeklinde uygulamanızı tavsiye ederiz. Doğal kokusu ve yumuşak dokusu ile saçlarınızı yumuşatır.

Dudak Bakımında Güçlü Etkileri

İlkbahar veya Sonbahar ayları fark etmeden dudaklarınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Doğal dudak bakım balm’ı kullanmak isteyenler için Hindistan Cevizi Yağı aranılan ürünlerin başında yer alacaktır. Kış aylarında dudaklarınızın çatlamasını ve kurumasını engelleyecektir.

Hamilerde Çatlak Sorununa Etkileri

Yoğun nemlendirme etkisi sağlayan yağımız hamilelik günlerinde çatlamasını istemediğiniz bölgelere uygulamanız için bir numaralı kurtarıcınız olacaktır. Çatlak oluşumunu engellemek istediğiniz bölgelerinize ilk aylardan itibaren gün aşırı, son aylarda ise günlük olarak uygulayabilirsiniz.

Yazın güneş ışınları, kış aylarında ise mevsim soğukları cildimizde beklemediğimiz daha büyük etkiler yaratabilir. Hindistan Cevizi Yağı herkesin başucunda olması gereken, hayat kurtarıcı bir yağdır. Hem tüm vücudunuz için yoğun nemlendirme sağlayabilir, hem saçlarınıza doğal bir bakım yapabilir hem cildinizi yenileyebilir hem de dudaklarınızı yumuşatabilirsiniz. Faydası saymakla bitmeyecek bu yağı alırken mutlaka % 100 doğal olduğundan emin olunuz. İçerisinde katkı olan hiçbir ürün veya yağ çeşidi size aynı etkiyi yaratmayacaktır.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN