Günlük Rutininize Dahil Etmeniz Gereken 10 Bakım Önerisi

Aslında, hemen herkesin bir bakım ve güzellik rutini vardır desek yanlış olmaz. Her sabah duş almak, saç taramak, günde 3 kez diş fırçalamak da bakım rutinidir. Tabii herkes, kendine en iyi gelecek bakım yöntemlerini rutin hale getirir ve bunlara zaman zaman yenilerini eklemekte hiçbir sakınca olmaz 😉

Gelin, ruhunuzu, vücudunuza ve güzelliğinize faydalı olacak birkaç öneriyi birlikte inceleyelim.

1. Cildinizi Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Daha önce birçok yazımızda, cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka neme ihtiyaç duyar demiştik. Sadece ellerinizin ve yüzünüzün değil, tüm cildinizin neme ihtiyacı vardır ve bu ihtiyaç, sadece nemlendirici bakım ürünleriyle sınırlı kalmamalı. Bol miktarda su tüketmeyi ihmal etmeyin.

2. Doğru Üründen Şaşmayın

Bakım ürünleri açısından şu sıralar geniş bir yelpaze mevcut. Ama siz, onlarca ürüne bakım rutininizde yer vermek zorunda hissetmeyin. Size en iyi gelecek ürünleri düzenli olarak kullanmanız en doğrusu olur. “Bu kadar ürün arasında cildime en iyi gelecek ürünü nasıl bulacağım?” diyorsanız, sizin için yazının sonuna bir iletişim kanalı ekledik bile.

3. Akşamları Yüzünüzü Yıkayın

Her sabah yüzümüzü yıkamak, sanıyoruz ki hepimizin ortak rutinlerinden biri. Fakat, sabah olduğu gibi akşamları da yüzümüzü temizlemekte fayda var. Cildimizdeki kirin tüm gece gözeneklerimizi tıkamasını istemeyiz değil mi?

4. Sağlıklı Beslenme

Bu maddeyi de aslında birçok yazımızda, her fırsatta dile getiriyoruz. Günümüzde sağlıklı beslenmek, sağlıklı gıda bulmak giderek zorlaşıyor olsa da, en azından sağlıksız gıdaları hayatımızdan çıkartarak  bu yönde doğru bir adım atmış oluruz. Yağlı, şekerli gıdaları azaltarak, saçlarınızdan tutun da, tırnaklarınıza kadar faydalı bir karar vermiş olursunuz.

5. Uyku… Uyku… Uyku…

Elbette kasıt, kesintisiz bir gece uykusu. Beynimiz, ruhumuz ve bedenimiz için iyi bir uykuya ihtiyacımız var. göz çevresi için önemini zaten biliyorsunuz 😉

6. Saçları İhmal Etmemeli

Özellikle fön ve maşa gibi yüksek ısıyla saçlarınızı yıpratan makineler kullanıyorsanız, saç kremi dışında yoğun bakım yapacak saç maskelerini bakım rutininizin bir parçası haline getirebilirsiniz; en azından Pazar günleri.

7. Saçlarınızı Yormayın

Genellikle rastgele topuz yaparak, saçları gelişi güzel toplayarak kırılmalara, saç diplerinin hasar göresine neden oluyoruz. Daha özenli olmakta fayda var.

8. Saçınızı Kim Kesiyor?

Tabii ki kuaför. Fakat demek istediğimiz şu; saçlarınızı gerçekten usta ellere emanet edin. İyi bir saç kesimi, sonraki süreçte saçlarınız uzarken de saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlar. Zaten sık sık saç uçlarını aldırmanın faydasını biliyorsunuz. Uzadıkça rahatsız etmeyecek bir saç kesimi yapan kuaföre hepimizin ihtiyacı var.

9. Saçlar İçin De Doğru Ürün

Tıpkı cilt için doğru ürünleri bulup kullanmak ne kadar önemliyse, saç bakımı için de o kadar önemlidir. Bir uzman, hatta iyi bir kuaför de sizi doğru ürüne yönlendirebilir.

10. Tırnaklar

Haftada bir günü tırnak ve tırnak eti bakımı için ayırabilirsiniz. Tırnaklarınız derken, aynı zamanda tırnak etleri de tabii. Tırnak yeme, kopartma, dişleme gibi bir alışkanlığınız varsa, bu alışkanlığı nasıl bırakacağınızın yollarını da bir an önce bulmanız gerek.

 

İkinci maddeye istinaden, “Bu kadar seçenek arasında doğru ürünü nasıl bulurum?” diyorsanız, uzmanımızın size söyleyecekleri var; buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN