Güneşe Karşı Cildi Korumanın Önemi

Yaz aylarında güneşe karşı korunma cildimiz için son derece önemlidir, güneş ışınlarının cildimize direk temasıyla birçok cilt problemi ile karşılaşabiliriz.

Güneşten korunmak için özellikle gün ortasında çıkıyorsanız mutlaka tam koruma içeren ürünlerden kullanmalı ve cildinizi güneşe karşı korumalısınız. Özellikle saat 10:00 ve 16:00 arasındaki güneş cildimize direk temas ettiğinde cildinizde istemediğiniz problemler ile karşılaşabilirsiniz.

Cildi korumanın önemi
Ciltte oluşan deformasyon ve güneş ışınlarının zararı sebebiyle cildiniz ve vücudunuzda istemediğiniz görüntüler ortaya çıkabilir. Güneşin faydaları yanında zararları da çok fazladır. Bu yüzden tam koruma cildimiz için çok önemlidir.
Özellikle açık tenli kişilerde direk temas ile ciltte kızarıklık ve cilt problemleri daha fazla görülmekte ve koruma yapılmayınca çok fazla güneş ışını zararına uğramaktadırlar. Vücudumuz D vitaminini karşılama çabasındayken bilinçsizce güneşe maruz kalan cildimizde ciddi kötü etkiler görebiliriz.

Gölgede oturmak güneşten bizi korur mu?
Gölgede oturmak vücudunuzu ve cildinizi güneşten korumaz. Kapalı havalarda bile beklemediğiniz taraftan gelen ışınlar zarar verebilir.

Sadece yüzüme koruyucu sürüp, bacak ve kollarıma bronzlaştırıcı kullansam yeterli mi?
Son derece yanlış bir düşüncedir. Güneşten korumayı hem cildiniz için hem de vücudunuz için sağlamalısınız.

 Neler yapmalısınız?

Güneşe çıkmadan önce koruyucunuzu mutlaka yüzünüze ve vücudunuza uygulayın

Güneş koruyucu ürünlerinizin doğal olmasına dikkat edin

Koruyucu ürünlerinizin tarih ve kullanım şekline dikkat edin

Yaz aylarında güneşe çıkarken şapka ve gözlük kullanın

Açık renkli giysiler kullanın.

 Nemlendirici & Besleyici & Canlandırıcı Yüz Spreyi: Lavanta, gül ve portakal çiçeği olmak üzere üç farklı doğal bitki özü içeren formülü sayesinde cildinize enfes çiçek kokularını armağan eder. Organik sertifikalı hidrolize buğday kepeği içeriği ile cildinizi nemlendirir, besler. Formülündeki organik sertifikalı hidrolize zeytin meyvesi güçlü antioksidan özelliği ile serbest radikallerin hasarını önler cildi canlandırır.

 Güneşe karşı korumadan sonra bronzlaşma

 Bronzlaştırıcı Güneş Yağı: Özellikle Pasifik Adaları’nda yaşam ağacı olarak kabul edilen Hindistan cevizi yağı ve Afrika’da yüz yıllardır cilt bakımı için kullanılan Kakao yağı başta olmak üzere 5 farklı doğal yağdan oluşan içeriği ile cildin yumuşamasına, yenilenmesine ve nemli kalmasına yardımcı olur.

brınzlaştırıcı-güneş-yağı,bade-natural

Güneşe çıkmadan önce tüm vücudunuza uygulayınız. Yüzme ve kurulanma sonrası tekrarlayınız.

Kakao Yağı: Kakao Yağı Afrika’da yüzyıllardır cilt bakımı için kullanılan bir yağdır. Cildi Ciltte oluşabilecek çatlamaları cildi esnek tutarak önler. Bronzlaştırıcı özelliği ile bilinir.

Bade Natural ürünleri %100 doğal hammaddelerle ve %100 saf uçucu yağlar ile formüle edilir. Ürünlerimizin tamamı dermatolojik olarak test edilmiştir.

kakao yağı-bade natural

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN