Gül Mucizesi İle Kış Aylarında Cildini Şımart

Cilt, soğuk hava ve sert rüzgar gibi kış hava koşullarından en çok etkilenendir. Doğru cilt bakım ürünleri ile desteklenmediğinde, dış etkenler nedeniyle cilt bariyeri zarar görmeye başlar ki bu da peşinden gelecek pullanma, tahriş, kızarıklık veya sivilcelenme gibi cilt sorunlarının ana nedenlerindendir. Tüm bunlar olmadan, önlem almanın yoluysa cildi ihtiyaçları doğrultusunda beslemek, gün içinde kaybettiği nemi yerine koymaktır. Çok eski zamanlardan beri, ciltteki besleyici etkisiyle en çok kullanılan doğal seçeneklerden biri de güldür. Gülden, doğru yöntemler ile elde edilen, gül suyu veya gül yağı gibi özler sayesinde cildi dış etkenlerden korumak, ihtiyacı olan nemi sağlamak ve her zaman ışıl ışıl parlamasını sağlamak mümkündür. Bu noktada önce elbette, “yüz bakımında, gül özleri, yağı veya gül suyu kullanmanın faydaları nelerdir?” sorusuna tam cevap vererek başlamalı.

1- Gül Suyu :

Gül suyu, nemlendirme özelliği nedeniyle çok eski zamanlardan beri kullanılan, kadınların cildin yaşlanmasını engellemek için tercih ettiği, doğal malzemelerin başında geliyor. Peki, tüm cilt tiplerinin kullanabildiği bu doğal güzellik sayesinde cildimiz için neler mümkün dersiniz?

 • Cildi temizlemek,
 • Cildin nemlendirerek, elastikiyetini korumak ve kırışıklıkları engellemek,
 • Cilt bariyerini koruyarak olası cilt sorunlarının önüne geçmek,
 • Cildin sebum üretimini dengelemek,
 • Ciltte yaşanan tahriş ve kızarıklık halinde cildi yatıştırmak

Bade Natural Gül Suyu Nasıl Kullanılır?

Yukarıda saydığımız faydaları elde edebilmek için yüz cildi bakımında doğal gül suyu nasıl kullanılabilir?

 • Tonik olarak kullanmak için sabah ve akşam cilt bakım rutinine eklenebilir. Pamuğa birkaç damla gül suyu damlatılıp, tüm yüz nazikçe silinebilir. Gün içerisinde cildin nemini tazelemek için sprey şişesinden yüze bir kaç fıs püskürtülebilir.
 • Kil maskesi yaparken, su yerine gül suyu kullanılabilir. Böylelikle maskeye nemlendirme ve antioksidan özelliği eklenmiş olur.
 • Günlük makyajı temizlemek için yine pamuk üstüne birkaç damla gül suyu damlatılarak kullanılabilir.

Burada yer alan tüm özellikleri ve gül suyu faydalarını yeni şişesindeki Bade Natural Gül Suyunda bulabilirsiniz. Bade Natural Gül Suyu, paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya içermeyen, su buharı distilasyonu ile gül uçucu yağı çıkarılırken elde edilen %100 saf gül suyudur.

2- Gül Uçucu Yağı :

Aromaterapide uzun yıllardır kullanılan gül yağı, zengin antioksidan özelliği sayesinde son yıllarda cilt bakımındaki önemi daha da artan doğal yağlardan biridir.  Çünkü bu sayede;

 • Cildi, erken yaşlanma etkilerine karşı korumak konusunda oldukça etkilidir.
 • Yaşlanma karşıtı bakım yapar ve cildin kaybettiği elastikiyetini geri kazanmasına destek olur.
 • Cildin canlı, ışıltılı ve aydınlık bir görünüm kazanmasına destek olur.
 • Cildin derinlemesine beslenmesine ve yeniden canlılığına kavuşmasına yardımcı olur.
 • Gül yağının gücüyle çevresel etkenlerin ve güneşin ciltte oluşturabileceği hasara karşı cildi onarmaya, kızarıklık ve ton eşitsizliğine karşı cilt görünümünü iyileştirmeye destek olur.

Yüz bakımında doğal gül yağı nasıl kullanılabilir?

Bade Natural bünyesinde gül mucizesiyle cildi şımartmak ve yukarıdaki özellik ve faydalardan yararlanmak için kullanabilen seçeneklerden biri, Bade Natural Gül Yağı Antioksidan Yüz Serumudur. Diğer tüm ürünlerimiz gibi %100 doğal içerikli bu ürünümüzde de paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya bulunmaz

Ayrıca bu özel serumun içinde bulunan;

 • %100 Doğal jojoba yağı, cilt bariyerinin güçlenmesine yardımcı olur.
 • İçeriğindeki E vitamini, ciltteki ince kırışıkların oluşumunu engelleyici bakım yapar.
 • Gül yağıyla güçlendirilmiş formülü sayesinde nem kaybını engeller ve cilde dolgun görünüm verir.

(Temel İçerikler: Gül yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı, susam yağı, argan yağı, avokado yağı, E Vitamini, aynısefa çiçeği yağı, kuşburnu çekirdeği yağı, üzüm çekirdeği yağı)

Bade Natural Gül Yağı Antioksidan Yüz Serumu Nasıl Kullanılır?

Sabah ve akşam cilt bakım rutinine, cilt temizliğinin ardından kullanılacak şekilde eklenebilir. Yeterli miktarda serum, masaj eşliğinde tüm yüze uygulanabilir. Cilt tarafından emilene kadar beklenmelidir.

Gül yağı içeriğiyle öne çıkan Bade Natural ürünlerimizden bir diğeri de Bade Natural Gül Yağı Rahatlatıcı Balm. Diğer tüm ürünlerimiz gibi %100 doğal olan, paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya içermeyen bu ürünümüz sayesinde de aşağıdaki faydaları görmeniz mümkün;

 • Dış etkenlere karşı duyarlı cildin mükemmel ve pürüzsüz görünümü için nem kaybı, cansız cilt görünümü ve kuruluk gibi birçok cilt problemine karşı çözüm
 • Hassasiyete duyarlı cildi rahatlatır ve yoğun besleyici bakım yaparak cildinin ışıltısını geri kazandırır.
 • Doğal formülü sayesinde gözenekleri tıkamadan cildinizi nemlendirir, çevresel etkilere karşı korur.
 • İçeriğindeki jojoba yağı ile cilt bariyerinin yenilenmesine ve güçlenmesine destek olur.
 • Cildin nem tutma kapasitesini artırarak cildin daha genç, tazelenmiş ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.
 • İnce kırışıklıkların oluşumunu engelleyici bakım yapar ve cildi sıkılaştırır.
 • Gül yağının gücüyle cildin aydınlık ve canlı bir görüntü kazanmasına destek olur.

Belirttiğimiz tüm özellikleri ve faydaları Bade Natural Gül Yağı Rahatlatıcı Balm ile görebilirsiniz. Temel içeriğinde yer alan gül yağı, jojoba yağı, tatlı badem yağı, buğday özü yağı, çuha çiçeği yağı, E vitamini ve kuşburnu çekirdeği yağı sayesinde de cildin aydınlık ve canlı bir görüntü kazanması, cilt bariyerinin güçlenmesi ve cildin sıkılaşmasına destek olur.

Bade Natural Gül Yağı Rahatlatıcı Balm Nasıl Kullanılır?

Temel olarak, cildi temizledikten sonra, cilt için gerekli miktardaki balmı yüze masaj yaparak uygulamak yeterlidir. Tamamen emilmesini bekledikten sonra cilt daha canlı ve aydınlık bir görünüme kavuşacaktır.

Sabah uygulanan cilt bakım rutininde nemlendirme etkisi için yine kullanılabilir. Ürün cilt tarafından emildikten sonra uygulanan, kapatıcı, fondöten gibi makyaj ürünlerinin gün boyu dayanıklılığı da artırılmış olur. Kısacası Bade Natural Gül Yağı Balm gün boyu cildi besleyip, dış etkenlerden korurken aynı zamanda sizin için iyi bir makyaj bazı olacaktır.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN