Göz Çevresi Bakımı

Hemen her yaşta, yüzümüzde dikkat çeken noktalardan bir tanesi gözlerimiz ve göz çevresi. Bu nedenle göz çevresi bakımı, hem bakışlarımızı etkilediği için, hem de birçok mimik hareketinde kırıştığı ve yıprandığından dolayı önemlidir.

Düşünsenize, sevincimiz, öfkemiz, üzüntümüz muhakkak ki yüzümüzde birçok alanla beraber göz çevremizde de belli oluyor. Çeşitli nedenlerle de, zaman içinde göz halkaları, gözaltı torbaları, kazayağı kırışmalar giderek artıyor.

Tüm bunlara ek olarak, yetişkin bir insansın günde 13 bin ile 15 bin kez göz kırptığını da hesaba katarsak, yüzümüzdeki en hassas ve en ince derinin bulunduğu göz çevremizin sağlığı için dikkat etmemiz gereken hususlar var.

Mesela temizlik;

Göz çevresinin hijyenik temizliğe çok ihtiyaç duyduğunu belirtmemiz gerek. Hele ki, sık göz makyajı yapıyorsanız, gece temizlemeden uyumayı aklınızdan bile geçirmemelisiniz. İçten dışa doğru, dairesel hareketle temizlenmesi gereken göz çevresi derisine, fazla bastırmamaya dikkat edin. Göz çevresi bakımı ürünü seçerken de, leke ve kırışıklık karşıtı olmasının yanı sıra vitamin içeriyor olmasına da özen gösterin.

Beslenme de, göz çevresi için önemli bir faktör. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin göz çevresine doğrudan etki ettiğini unutmamakta fayda var.

Nem…nem…nem

Nemlendirme, hiç yağ bezi bulunmayan göz çevresi için büyük önem taşıyor. Dışardan nem takviyesi yapmak; özellikle de koruma özelliği olan doğal ürünler seçmek önemli.

Tabii, göz çevresi dediğimizde ilk akla gelen, sanıyoruz ki kırışıklar. Kırışık oluşumunu azaltmak için de size dikkat etmeniz gereken birkaç önerimiz mevcut:

  • Sokakta ya da araç kullanırken karşıdan güneş ışığı vurduğunda, gözlerinizi daha fazla kısma ihtiyacı duyarsınız ve bu da kırışmaya neden olur. Güneşe çıkarken güneş gözlüğü takmak göz sağlığı için ne kadar önemliyse, göz çevresi için de bir o kadar önemli aslında.
  • Susuz kalan cildin kuruyup daha çabuk kırışacağını hepimiz biliyoruz; bol bol su tüketin.
  • İhtiyacınız olandan az uyursanız, etkisini gözlerinizde ve göz çevrenizde görmeniz mümkün. Kimi insan 5 saat uyur, dinlenmiş ve dinç olarak uyanır; kimi 8 saat. Kaç saat uyumanız gerektiğini en iyi siz bilebilirsiniz.
  • Yorgunluk ya da uyku hali ağır bastığında, çoğunlukla farkında olmadan gözlerimizi ovuşturuyoruz. Bu da, göz çevresindeki çizgilerin daha belirgin olmasına sebebiyet verir. Soğuk su ile yüzü yıkamak, daha doğru bir çözüm olabilir.
  • Göz çevreniz için krem yapıda bir ürün sürüyorsanız, kurumasını beklemeyin. 10 dakika sonra muhakkak temizleyin; cildinizi kurutmasın.
  • Özellikle yüz üstü uyuyan insanlarda yastık izleri oluşur. Bu izlerin bir süre sonra kalıcı olabileceğini unutmamakta fayda var.

Göz Çevresi Bakımı Serumu

Elbette göz çevresi bakımından bahsediyorsak, Bade Natural Göz Çevresi Serumu Revive Your Eyes’a da kısa değinmek gerek. %100 doğal yağlardan üretilen göz çevresi serumumuz, 7 bitki yağı içerir. Tamamen göz çevresinin ihtiyaçları düşünülerek, göz çevresi kullanımı için üretilmiştir.

Göz Çevresi Bakımı Serumu Nasıl Kullanılır?

Aslında göz çevresinde bulunan deri çok ince ve hassas olduğu için, genel kanı göz çevresindeki bölgeye çok dokunulmaması gerektiği yönünde. Bu bölgenin hayli hassas olması, dışarıdan gelecek en ufak bir baskıdan bile etkilenmesine sebep olabilir. Ancak Bade Natural Göz Çevresi Bakımı Serumu, sadece yağ içerdiği için yapısı itibariyle göz çevresine masaj yapmayı kolaylaştırmakta ve cildin ürünü emmesini sağlamaktadır.

Göz çevresi serumunu parmak uçlarınıza alıp, göz altından başlayarak gözün etrafında “C” harfi çizer gibi gözünüzün üst bölgesine kadar nazikçe masaj yaparak yedirin. Cildiniz ürünü emdikten sonra, dilerseniz yüz ve göz çevresi için uygulayabileceğiz “Yüz Yogası” hareketleri ile bakımınızı pekiştirebilirsiniz.

DAHA DETAYLI İNCELEMEK YA DA SATIN ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN