Gece Cilt Bakımı

Gün içerisinde çok fazla etkiye maruz kalan cildinize nasıl bakıyorsunuz?

Tüm dış etkilere, havaların durumuna, güneşe ve kirli hava şartlarına maruz kalan cildimizi peki nasıl eski haline getirebiliriz?
Uykudan önce yapılan bakım rutini cildinize eskisinden daha güzel bakabilirsiniz. İşte

Bade Natural uzmanlarından Gece Cilt Bakımı için bilgiler.

Gece Cilt Bakımı Neden Önemlidir?
Akşam saat 18:00 sonrasında daha hızlı çalışmaya başlayan cilt metabolizması 24:00 – 04:00 saatleri arasında daha da hızlanarak tamamlanıyor. Bu saatler arasında derin uykuda olmak ise cildin görünümünün yenilemesi için çok önemlidir.
Uykudan önce cildinize uygulayacak olduğunuz doğru cilt bakım rutini ile cildinizin yenilenmesini ve mat görünümden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.
Şimdi ise cilt bakımındaki adımları sıralıyoruz:

İlk adım: Temizlik
Doğru cilt temizliği ile cildinizde gün içinde birikmiş olan toz ve kir kalıntılarını ölü derinizden arındırabilirsiniz. Doğru temizlenmemiş bir cilde istediğiniz kadar ürün uygulayın, ürünün etkilerini ne yazık ki alamayacaksınız.
Cildinizi temizler iken yavaş ve masaj hareketleri ile cildinize günlük bakımda cilt masajı da uygulamış olursunuz.
İkinci Adım: Tonikleme
Cilt temizliğinin yanı sıra en önemli bakım ürünlerinden biri olan tonikleme temizlikten sonra mutlaka yapılması gereken bir işlemdir. Hem cildimizdeki gözeneklerin küçülmesini hem de eğer bir kalıntı var ise derinlemesine temizlenmesine yardımcı olacaktır. İkinci adım kesinlikle atlanmamalıdır.
Üçüncü Adım :Serum Kullanımı
Serum kullanımında en önemli kural cildine uygun olan serumu kullanmaktır. İyice temizlenen ve tonikleme işlemi yapılan cildin ,ertesi güne daha parlak ve canlı bir görünüm ile uyanması için yüz serumu ile desteklenmelidir.
Dördüncü Adım: Peeling ve Maske
Peeling veya maske uygulama işlemini haftada 1 kez veya 10 günde 1 kez cildin ihtiyacına göre belirleyerek uygulamalısınız. Cildin derinlemesine yenilenmesine fayda sağlayan maske veya peeling ürünleri ölü deriden arındırarak mat görünümü azaltacaktır.
Ve Gözlerinize Bakım
Gün boyunca sürekli bilgisayar karşısında kalan veya aktif olduğumuz her an yorulan gözlerimizden en çok etkilenen gözaltı çevremiz ve gözaltıdır. Gece boyunca dinlenmesine imkân tanıyan uyku sürecinde mutlaka ve mutlaka gözaltının canlı görünmesini destekleyecek ürünler kullanmalıyız. Gece cilt bakımının vazgeçilmezi olan gözaltı bakımı parlak ve pürüzsüz bir görünüm için çok önemlidir.

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN