Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Gece cilt bakımı, günlük bakım rutinleri arasında en önemli yeri tutar desek yeridir. Çünkü cildimiz gün içerisinde birçok dış etkene maruz kalır. Bunlara makyaj malzemelerindeki kimyasal maddeleri, güneş ışığındaki zararlı etkileri, rüzgarı, hava kirliliğini örnek verebiliriz; tabii bu örnekleri çoğaltmamız mümkün. Gece, özellikle uyuduğumuz saatlerde ise cildimiz bu tür dış etkenlerden kısmen yalıtılmıştır ve bu zaman dilimi, cildi beslemek ve bakım yapmak için harika bir fırsattır. Bu nedenle, gece cilt bakımı uygulamalarını atlamamakta fayda var.

Gece Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Araştırmalar gösteriyor ki, cildimiz kendisini en çok gece, uykuda olduğumuz saatlerde yenilemekte ve en çok sağlık kazandığı saatler de yine gece saatleri. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, dış etkenlere maruz kalmadığı zaman dilimi, cildimizin bakımı, onarımı ve beslenmesi için en doğru zamandır. Bununla beraber, yapılan incelemelere göre cildimiz genellikle gece saat 01.00 – 04.00 saatleri arasında kurumaya başlıyor. Bu da, gece cilt bakımının ne kadar önemli olduğunu anlamamız için ikinci bir neden olarak karşımıza çıkıyor. Daha önceki yazılarımızda, cilt tipiniz ne olursa olsun muhakkak nemlendirilmesi gerektiğini vurgulamıştık. Buna paralel olarak, tüm cilt tiplerinin geceleri neme ne kadar ihtiyaç duyduğunu anlayabiliyoruz.

Gece yaşanan kuruluğun önüne geçmek için, gece yatmadan önce cildinizi muhakkak temizleyip nemlendirmeniz gerekir. Gece bakımının etkisini artırmak için, gece kullandığınız ürünlerin “yenileyici-onarıcı” etkileri olanları seçmenizde fayda vardır.

Gece Cilt Bakımı Rutini

Önceki yazılarımızda, akşam yatmadan önce de, tıpkı sabahları olduğu gibi yüzü yıkamak ve iyice temzilemek önemli demiştik. Tabii buna paralel olarak, yatmadan önce mutlaka makyajın çıkartılması gerektiğini ek olarak belirtelim. Temiz bir cilt, yüzünüze uyguladığınız ürünleri daha iyi emer.

Cilt temizliğinin ardından, iyi bir nemlendirici uygulamanın zamanı geldi. Özellikle doğal ürünler tercih ederek, cildinizin gece onarım ve yenilenme faaliyetlerini destekleyebilirsiniz.

Ardından sıra göz çevresine geliyor. Bildiğiniz gibi göz çevresi, yüzümüzdeki en hassas, en ince deriye sahip bölge. Bu nedenle, tamamen göz çevresi için üretilmiş, göz çevresine has ürünler kullanmak gerekir. Yeri gelmişken belirtelim; göz çevresinin hassas olması itibariyle birçok göz çevresi ürünü, göz etrafına masaj yapılmadan hafifçe sürerek uygulanır. Ancak Bade Natural Göz Çevresi Serumu Revive Your Eyes‘ı, özellikle masaj yaparak uygulamanızı öneriyoruz. Çünkü tamamen bitki yağlarından oluşan yapısı, göz çevresini yıpratmadan masaj yapmanıza ve ürünü cilde tamamen yedirmenize olanak sağlamaktadır.

Gece yapacağınız cilt bakımı, elbette sadece yüzünüz için olmamalı. Tırnaklarınız için tırnak ve tırnak eti bakım losyonları, elleriniz için nemlendirici, saçlarınız için özellikle hindistan cevizi yağından oluşan maskeler uygulayarak kapsamlı bir bakım yapabilirsiniz. Ek olarak, gece ya da gündüz cilt bakımı rutini için yahut cildinizle alakalı bir şikayetiniz varsa cildiniz için her türlü soruyu 0546 450 45 15 nolu telefondan bizlere iletebilirsiniz. Uzmanımız, cildinize uygun en ideal öneriyi sizlere sunacaktır.

Bade Natural Gece Cilt Bakımı Balmı

Bade Natural Besleyici Gece Balmı, 9 farklı bitki yağından oluşan etkili bir içeriğe sahiptir. Özellikle yara ve yanıkların tedavisinde kullanılan kantaron yağı, cildi sıkılaştıran ve sarkmalara karşı etkili olan biberiye yağı ve bunlara ek olarak 7 bitki yağı daha içermektedir ve tamamen doğaldır. Gece boyunca cildinizi besler, bakım yapar, onarır. Biberiye yağı sayesinde ciltteki yaşlanma izlerine karşı etkilidir; sarkmalara karşı da tercih edilmektedir. İncelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN