Etkili Cilt Bakımı İçin Doğal Taşların Doğal Yağlarla Birlikteliği

Yapılan cilt bakımının daha etkili olmasının en önemli yollarından biri, yüz masajını sürece dahil etmektir. Yüz masajı veya yüz yogası ile amaç, cildin altındaki kasları güçlendirmek ve böylece cildin gerginleşmesini sağlamak, kırışıklıkların derinleşmesini ya da yeni kırışıklıkların ortaya çıkmasını önlemek. Ayrıca, arttırdığı kan dolaşımı sayesinde, günlük cilt bakımı rutininde kullanılan serum, maske veya nemlendirici gibi ürünlerin cilt tarafından emilimini arttırmak da mümkündür. Yüz masajı veya yüz yogası yaparken de en önemli yardımcılar elbette, doğal taşlardır. Güzelliğin ve şifanın vazgeçilmezi doğal taşlar, doğru bakım ürünleriyle bir araya geldiğinde de mucizevi etkileriyle kusursuz cilt vaat eder.

Doğal taşlar ve çeşitlerinin cilt bakımında kullanımı aslında çok eski yıllara dayansa da son yıllarda popülerlikleri ile birlikte bilinirlikleri de arttı. Kullanımı en çok tercih edilenlerin başındaysa, Yeşim Taşı, Ametist ve Rose Quartz geliyor. Peki, bu doğal taşların cilt bakımında faydaları, etkileri neler?

Cilt Bakımında Yeşim Taşının Faydaları

Refahı, sonsuzluğu ve mutluluğu temsil eden bu taş, sıkı ve dinlenmiş bir cilt için aranılan en doğal etkiyi sunuyor. Yeşim taşı ile yüz masajı yapıldığında;

• Kan dolaşımını artar.

• Enflomasyon azalır.

• Toksinleri giderir, lenflerin boşalmasını destekler.

• Şişlikleri azaltır.

• Kırışıklıkların açılmasını sağlar.

• Yüz kaslarını dengeler.

• Ciltteki refleks noktalarını hareketlendirir

• Stres ve gerginliği azaltıp, cildi rahatlatır.

Bade Natural olarak Yeşim taşının şifalı gücünü Profesyonel Cilt Bakım Serimizin etkili formülleri ile bir araya getirdik. Bade Natural Cilt Sıkılaştırıcı Cica Yeşim Taşlı Roll-on Serum, %100 doğal ve gerçek yeşim taşından oluşan roll-on başlığı ile %100 Gerçek ve %100 doğal zengin, bitkisel içeriklerin kolayca ve eşit miktarda cildinize yayılmasını sağlar.

Etkili cilt bakımı için cilt bakımı ürününü uygulayıp, ardından yüz masajı yapmaktan daha pratik ve de etkili yöntemse, cildi sıkılaştırıcı etkisinden de yararlanabileceğiniz, Bade Natural Cilt Sıkılaştırıcı Cica Yeşim Taşlı Roll-on Serum’u dairesel hareketlerle direkt cilde uygulamaktır. %100 bitkisel kolajen ile formüle edilen ürün, daha sıkı bir cilt görünümünü destekler. Serumda yer alan hyalüronik asit desteği ile cilt neme doyarken, kırışıklık ve sarkmalara karşı ciltte koruma sağlanır. Serum emiline kadar bekleyip, ihtiyaç halinde ardından rutinde kullanılan nemlendirici uygulanabilir.

Cilt Bakımında Ametist Taşının Faydaları

Ciltte aranılan, arındırılmış, ışıltılı, tek ton ve canlı bir görünümse, ametist taşının şifalı etkileriyle buna ulaşmak mümkün. Ametist taşıyla yüz masajı yapıldığında;

• Kan dolaşımı hızlanır.

• Işıltılı ve canlı bir cilt elde edilir.

• Toksinleri giderir.

• Cildi sakinleştirir.

• Cildin yenilenmesini destekler.

• Ciltte leke önleyici görev yaparak leke eğilimini azaltır.

Bade Natural olarak Ametist taşının şifalı gücünü Profesyonel Cilt Bakım Ürünleri Serimizin etkili formülleri ile bir araya getirdik. Bade Natural Arındırıcı Ametist Taşlı Roll-on Serum, %100 doğal ve gerçek Ametist taşından oluşan roll-on başlığı ile %100 Gerçek ve %100 doğal zengin, bitkisel içeriklerin kolayca ve eşit miktarda cildinize yayılmasını sağlar.

Cildi arındırmak ve yenilenmesini sağlamak için temiz cilde, dairesel hareketlerle, Bade Natural Arındırıcı Ametist Taşlı Roll-on Serum uygulanabilir. Serum, içeriğindeki lavanta suyu ile cildi arındırırken, yeşil çay ile antioksidan, neroli ise cilt tonunu eşitleyici etki sağlanıyor. Cilde dairesel hareketlerle masaj yapılarak uygulanan serum sayesinde, her harekette arınmış ve yenilenmiş bir cilt mümkün. Serum emiline kadar bekleyip, ihtiyaç halinde ardından rutinde kullanılan nemlendirici uygulanabilir.

Cilt Bakımında Rose Quartz Taşının Faydaları

Kırışıklıklar ve ifade çizgileriyle mücadele söz konusu olduğunda, pürüsüz ve dinlenmiş bir cilt edilmek istendiğinde de Rose Quartz taşı akla gelecektir. Aşkı, duyguyu temsil eden, duygusal motivasyon kaynağı da olan Pembe Kuvars taşıyla yüz masajı yapıldığında;

Kırışıklık azaltıcı etki bırakır

• Ciltteki kan dolaşımını dengeler ve cildin elastikiyetini arttırır

• Cildi yatıştırır, aydınlatır ve ton eşitsizliği sağlar

Göz altı şişkinlikleri ile göz çevresini dengeler.

• Kolajen üretim noktalarını tetikler.

Bade Natural olarak Rose Quartz taşının şifalı gücünü Profesyonel Cilt Bakım Serisi etkili formülleri ile bir araya getirdik. Bade Natural Antioksidan Etkili Pembe Kuvars Taşlı Roll-on Serum, %100 doğal ve gerçek Rose Quartz taşından oluşan roll-on başlığı ile %100 Gerçek ve %100 doğal zengin, bitkisel içeriklerin kolayca ve eşit miktarda cildinize yayılmasını sağlar.

Yaşlılık belirtileri, kırışıklıklara ve mimik izlerine karşı koyabilmek için yeşil kahve ve yeşil çay özlerinin, yüksek doz antioksidan serum etkisinden yararlanabiliriz. Ayrıca içeriğindeki hyalüronik asit ve cica özü, cildin yenilenmesine sağladığı katkıyla göze çarpacak. Bunun için tek yapılması gereken, temiz cilde, dairesel hareketlerle masaj yaparak serumu cilde uygulamak. Emiline kadar bekleyip, ihtiyaç halinde ardından rutinde kullanılan nemlendirici uygulanabilir.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN