Doğal Ürünler Aldatmacasına Kanmayın

Bildiğiniz gibi, gıda ve cilt bakımı kapsamında, doğal ürünler ülkemizde de giderek yaygınlaşıyor. Doğal ürünler hakkında bilinçlenen, doğal ve sağlıklı ürünleri tercih eden tüketicileri görmek de gerçekten mutluluk verici.

Her fırsatta “içeriği temiz olmayan ürünler, ten, ağız ya da solunum yoluyla kana karışarak size zarar verir” diyerek bu konuda bir farkındalık yaratmaya çalışıyor; iletişim kurabildiğimiz herkesi bu konuda uyarıyoruz. Ne var ki, tüketicilerin doğal ürünlere olan merakını fırsat bilen bazı markalar, kendilerine “doğal ürün” modasının bir parçası yapmaya çalışırken, tüketicilerin aklını bulandırmaya çalışıyor.

Doğal Ürünler Derken?

%100 doğal ürünler satan her marka, sektörel rekabete bakmaksızın başımızın tacıdır. İnsan sağlığını aziz bilip bu yönde çalışan herkesi takdir etmek gerek. Ancak, tüketicilerin güvenini suistimal etmeye çalışanlara da bir o kadar tahammülsüzüz.

Tahmin edebileceğiniz nedenlerden dolayı bir marka, bir ürün adını kullanmıyoruz. Ancak tüketicilerin daha bilinçli ürünler seçebilmesi adına, burada püf noktalarına değinmek istiyoruz.

Doğal İçerikli Ürün Yaklaşımı

“Doğal içerikli ürün” kelimesini hepimiz duyuyor, görüyoruz. Biz, Bade Natural ürünleri hakkında genel bilgi verirken her zaman “doğal içerikli” değil, ürünlerimiz “doğal ürünlerdir” diye not düşüyoruz. Çünkü “%100 doğal ürünler”, gayet net bir ifade olmakla beraber, “doğal içerikli” ibaresinin ucu çok açık.

Örnek vermek gerekirse, “Doğal İçerikli Sabun”. Şu soruyu sormak lazım: Ürün ne kadar doğal? İçeriğinde kullanılan maddeler mi doğal? % kaçı doğal? Mesela, %30’u ya da %80’i doğalsa, geri kalan kısmı nedir?

“Organik içerikli krem”, içeriğinin % kaçı organik? Organik olan içeriğin “Organik Sertifikası” mevcut mu? Organik içeriklerden geri kalan kısmında hangi maddeler var?

“Argan Yağlı Ürün”, içinde ne kadar argan yağı mevcut? %20’si argan yağı ise, geri kalanı nedir?

Argan yağı, nesli tükenmekte olduğu için UNESCO tarafından koruma altına alınmış argan ağacından elde edilir. 10 kilo argan meyvesinden, ortalama 0,18 litre yağ alınır. Bu da, argan yağının çok kıymetli ve pahalı olmasının başlıca nedenidir. Gerçekten argan yağı aldığınıza emin olmak için, aldığınız yere %100 argan yağı olup olmadığını sormakta fayda var. Bununla beraber, fiyatı düşük ürünlerin % kaçı argan yağından oluşuyor onu tahmin etmemiz mümkün değil.

Bu konuyla alakalı her türlü sorunuzu bize iletebilir, fikir sahibi olabilirsiniz. WhatsApp Danışma Hattı’mızın 7/24 açık olduğunu unutmayın 😉

Bade Natural WhatsApp Danışma Hattı: 0546 450 45 15

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN