Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı da, doğal cilt bakımı ürünleri arasında hem çok popüler, hem de çok faydalı doğal yağlardan bir tanesidir.

Cilt bakımından saç bakımına, mutfağa kadar geniş bir kullanım alanı vardır –ki ek olarak, hakkında hadislerin dahi olduğu; “Bin derde deva” olarak kabul edilen bir yağdır aynı zamanda.

Çörek Otu Yağı Faydaları Nelerdir?

Günümüzde ciddi bir talep gören çörek otu yağı, aslında faydalarını ne kadar saysak da tamamını anlatmak mümkün değil.

Çörek otu yağı;

Kansere karşı korur, kan şekerini düzenler, cinsel güce destek olur, virüs, mantar ve mikroplara karşı savaşır, damar sertliği ve damar tıkanıklığını önlemeye yardımcıdır, vücuttaki zehrin atılmasını destekler, yaraların hızlı iyileşmesine yardımcı olur, iyi bir hücre yenileyicidir, nefes açıcı etkisi ile iyi bir burun damlasıdır, antialerjik özelliği vardır, saç dökülmesi ve kepeğe karşı etkilidir. Tüm bunlarla beraber, bilim insanlarının da halen çörek otu yağının yeni faydalarını keşfettiğini söyleyebiliriz.

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi, çörek otu yağının kullanım alanı oldukça geniş. Bu yağın nasıl kullanıldığı konusuna geçmeden önce, Bade Natural Saf Çörek Otu Yağı Black Pearl adlı ürünümüzün, gıda olarak değil; haricen cilde ve saça uygulayarak kullanılmak üzere üretildiğini belirtmekte fayda var.

Çörek Otu Yağı Ne İçin Kullanılır?

  • Çörek otu yağı, hassas ciltler için doğal nemlendirici olarak kullanılabilir.
  • Saç dökülmesine karşı, saç diplerine friksiyon yaparak uygulanabilir. Saçların beyazlamasına karşı önlem olarak kullanıldığı da söylenmektedir.
  • Yine, yüzünüze masaj yaparak yedirdiğiniz çörek otu yağını, 1 saat yüzünüzde beklettikten sonra yıkayarak cildiniz için besleyici ve hücre yenileyici olarak kullanabilirsiniz.
  • Yağ asitleri bakımından zengin olduğu için, saç köklerini besleyici özelliği vardır ve saç dökülmesiyle savaşırken kesinlikle çörek otu yağından faydalanabilirsiniz.
  • Boya, fön, ısı gibi işlemler nedeniyle zayıflayan, yıpranan saçların onarılması ve beslenmesi için kullanabilirsiniz.
  • Hiçbir saç probleminiz olmasa dahi, canlı, sağlam, parlak saçlar için çörek otu yağı kullanabilirsiniz.
1 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN