Çörek Otu Yağı Faydaları

Çörek otu yağı faydaları konusuna girmeden önce, çörek otu yağı hakkında kısa bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi doğal cilt bakımı alanında saf yağların ayrı bir önemi var. Bu yağların belki de en meşhuru ve ülkemizde uzun zamandır kullanılanı çörek otu yağı. Çörek otu yağı faydaları hakkında söyleniş birçok söz, hatta hadisler bulmak mümkün. Mide için, cilt için, saç için, tırnak için çörek otunun hem kendisi, hem de yağı tercih ediliyor. Daha önce, Çörek Otu Yağı Nasıl Kullanılır başlıklı yazımızda, hem faydalarına, hem de kullanım şekline kısaca değinmiştik. Dilerseniz, şimdi faydaları hakkında biraz daha detaya inelim.

Başlıca Çörek Otu Yağı Faydaları

Çörek otu yağının başlıca faydalarını sıralayacak olursak;

  • Yüksek oranda C vitamini içermektedir; bu nedenle antioksidan özelliği yüksektir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, vücutta mikroplarla savaşmayı destekler. Bu da, iltihap önleyici etki göstermesi anlamına gelir. Özellikle eklem iltihaplarında oldukça etkilidir.
  • Daha önce çörek otu yağının hayvanlar üzerinde yapılan test sonuçlarında, karaciğer kanserine karşı koruyucu etki gösterdiği tespit edilmiştir.
  • İnsülin salgılanmasını sağlayan pankreasta, beta hücrelerini harekete geçirdiği gözlemlenmiştir. Kandaki şekeri düşürücü etkisi mevcuttur.
  • Dahili kullanımda, mide zarına faydalı olduğu, hatta iyileştirici etkisi olduğu gözlemlenmiştir.
  • Nefes açıcı etkisi mevcuttur,
  • Almanya’da yapılan bir araştırmaya göre çörek otu yağı, alerjik astım, bronşitli astım, bahar nezlesi gibi alerjik rahatsızlıklar üzerinde olumlu etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Diğer Çörek Otu Yağı Faydaları

a) Kansere neden olan hücrelerin beslendiği damarların oluşumunu önler,

b) Bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, bu sistemdeki sorunlara bağlı olarak hücre genişlemesi sonucu oluşan sedef hastalığı karşısında çörek otu yağı kullanabilirsiniz.

c) Derideki iltihaplı, ağrılı ve kaşıntılı bir cilt hastalığı olan egzamaya karşı, çörek otu yağının yumuşatıcı ve onarıcı etkisiyle müdahale edebilirsiniz; cildinizi yatıştırır.

d) Sivilce ve sivilce izlerini onarıcı özelliğe sahiptir,

e) Saçkıran, ayak mantarı, tırnak enfeksiyonu gibi mantarlara bağlı enfeksiyonlarda kullanılabilir,

f) Ateş düşürücü özelliği vardır,

g) Saç köklerini besler, güçlendirir. Saç sağlığı için faydalıdır,

h) Fiziksel ve duygusal açıdan enerji verir, iyi hissetmenizi sağlar,

Bade Natural Saf Çörek Otu Yağı

Bilim insanlarının halen üzerinde araştırmalar yürüttüğü çörek otu yağı, yüksek vitaminin yanı sıra potasyum, magnezyum, demir, selenyum, kalsiyum ve fosfor içermektedir. Harici kullanım için, yani cilt, saç ve tırnaklar üzerinde kullanım için üretilmiş Bade Natural Çörek Otu Yağı Black Pearl, piyasadaki birçok çörek otu yağının aksine %100 çörek otu yağı içermektedir. Ürünü incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN