Cilt Tipine Uygun Nemlendirici Seçimi Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde maruz kalmış olduğumuz çeşitli hava koşulları, stres ve benzer durumlar sonunda en fazla etkilenen bölgemiz şüphesiz cildimizdir. Tüm bu durumların sonucunda yüzümüzdeki nem dengesi bozulur ise hem nemsiz hem de kuru bir cilt görünümü ortaya çıkar.

Cilt tipinize uygun ve aynı zamanda yaş aralığına göre seçilmesi gereken nemlendiricilerin hayatımızdaki önemi çok büyüktür. Bu yüzden cildimizi iyi tanımalı ve cilt tipimize uygun nemlendirici seçmeliyiz.

Nemlendirici kullanımı nasıl olmalıdır?

Doğru nemlendirici seçmenin yanı sıra doğru uygulamak çok önemlidir.

  • Nemlendirme yapmadan önce cildinin % 100 temiz olduğundan mutlaka emin olmalısın. Makyaj veya kir kalıntılarından temizlenmemiş cildine nemlendirici uygulamış olsan dahi cildin bu nemlendiriciden yararlanamaz.
  • Cildini süreceğin nemlendiricinin az veya fazla olması cildine ekstra bir katkıda bulunmaz. Cildinin ihtiyacı kadar nemlendirici uygulamalısın
  • İşte en önemli nemlendirme, cilt tipine uygun olan nemlendiriciyi kullanmak. Mutlaka ve mutlaka cilt tipinin kuru, yağlı veya karma olduğunu bilmeli ve ona göre ürün seçmelisin
  • Cilt tipine uygun olarak kullanacağın nemlendirici ile cildinin taze kalmasını sağlayabilirsin.

 Yağlı Ciltler İçin Nemlendirici Seçimi

Yapılan en büyük yanlışlardan birisi, yağlı ciltlerin nemlendiricilerden uzak durmaya çalışmasıdır. Yağlı cilt sahiplerininde nemlendiriciye ihtiyaçları bulunmaktadır. Önemli olan etken ciltteki yağı dengeleyecek ürünlerin seçimidir.

YAĞLI CİLTLER İÇİN SEBUM DENGELEYİCİ VE NEMLENDİRİCİ BALM

Itır çiçeği yağı ve petitgrain yağı içeren %100 doğal nemlendirici balmımız yağlı cildinizi besler. Doğal formülü sayesinde gözenekleri tıkamadan cildinizi nemlendirir, cildinizdeki sebumu dengeler.

Kuru Ciltler için Nemlendirme

Kuru ciltlerin kabusu haline gelen cilt nemlendiricisi  sürekli kuruluk hissi veren, nemlendirme ihtiyacı olan durumlardır.

KURU CİLTLER İÇİN BESLEYİCİ VE YOĞUN NEMLENDİRİCİ BALM

Kuşburnu çekirdeği yağı ve argan yağı içeren %100 doğal nemlendirici balmımız kuru cildinizi besler. Doğal formülü sayesinde gözenekleri tıkamadan cildinizi yoğun şekilde nemlendirir, besler. Kuru ciltlerin günlük bakımı için uygundur. İçeriğindeki 9 farklı bitkisel yağ sayesinde yoğun nemlendirici özelliği vardır. Kuşburnu yağı ve argan yağının bariyer güçlendirici etkisi ile ciltten su kaybını önler. Zeytinyağı ve kayısı çekirdeği yağının besleyici özellikleri sayesinde cildi canlandırır.

HASSAS CİLTLER İÇİN RAHATLATICI VE NEMLENDİRİCİ BALM

Gül yağı ve lavanta yağı içeren %100 doğal nemlendirici balmımız hassas cildinizi besler. Doğal formülü sayesinde gözenekleri tıkamadan cildinizi nemlendirir, rahatlatır.

NORMAL CİLTLER İÇİN KORUYUCU VE NEMLENDİRİCİ BALM

Biberiye yağı ve lavanta yağı içeren %100 doğal nemlendirici balmımız cildinizi besler. Doğal formülü sayesinde gözenekleri tıkamadan cildinizi nemlendirir, çevresel etkilere karşı korur.

 

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN