Cilt Tipi Nasıl Anlaşılır | Cilt Tipi Testi

Cilt tipi nasıl anlaşılır, araştırmalarımıza göre internette epey sorulur olmuş. Bu nedenle size basit bir cilt tipi testi sunmaya karar verdik. Bu kolay testi uyguladıktan sonra cilt tipinizin ne olduğunu öğrenebilir ve ürün seçimlerinizi daha isabetli yapabilirsiniz. Bugüne kadar gerek ürünlerimizle, gerek içeriklerimizle hep daha faydalı olmaya, sizlere daha doğru bilgiler sunmaya çalıştık; doğal cilt bakımının sağlık üzerindeki öneminden bahsettik. Bu misyonumuzun bir parçası da, aslında sizlerin doğru ürünü seçebilmenize yardımcı olmak. Lafı uzatmadan teste başlayalım mı? Hadi başlayalım 😉

Cilt Tipi Testi

1) Önce Yüzünü Yıka

Yüzündeki yağı, makyajı, cilt kirini temizleyerek taze bir başlangıç yapabilirsin.

2) Zaman Geçir

Yüzünü yıkadıktan sonra, cildin stabil haline gelebilmesi için 1 saat kadar süreye ihtiyacımız var. Lütfen bu süre içerisinde biraz oyalan, normal hayatına devam et. Ya da şuradaki yazıyı okuyarak vaktini değerlendirebilirsin. Bu sırada yüzüne elini, kolunu değdirmemeye özen göster.

3) Yüzünü Sil

Bir saat oyalandıktan sonra bir mendil yardımıyla yüzünü sil; alın ve burun bölgesinin birleşimi olan T bölgesini de sildiğinden emin ol.

4) Cilt Tipimizi Belirliyoruz

Şimdi cilt tipimizin ne olduğunu öğrenme vakti. Esasen 4 farklı cilt tipi vardır: Kuru, Yağlı, Normal ve Karma.

Normal Cilt Tipi: Mendilde yağlanma ya da pul pul dökülme izleri yoksa, normal cilt tipine sahipsin demektir. Cildini pürüzsüz ve esnek hissediyor olmalısın -ki bu birçok insanın aradığı bir özellik.

Yağlı Cilt Tipi: Mendilde yağ varsa, bunu beyaz bir mendil üzerinde görmeniz mümkün. Cildiniz yağlı, parlaktır. Cilt yağını ve sebumunu dengeleyici ürünler kullanabilirsiniz. Unutmayın; yağlı bir cildiniz de olsa, muhakkak nemlendirmeniz gerekir. Dengeleyici&Nemlendirici Balm tam aradığınız ürün olabilir.

Kuru Cilt Tipi: Mendilde yağa pek rastlamasan da, pul pul dökülmeler gözlemleyebilirsin. Bu, senin kuru bir cilde sahip olduğunu gösteriyor. Yoğun Nemlendirici Cilt Bakım Balmı ile cildine hayat vermeye ne dersin?

Karma Cilt Tipi: Bu cilt tipinde T bölgesi yağlı, diğer bölgeler ve yanaklar kurudur. Bu cilt tipi en yaygın görülen cilt tipidir ve hem kuru yerleri nemlendirecek, hem de yağlı bölgeleri dengeleyecek bir ürün bulmalısın. Çünkü zaman içerisinde kırışıklık ve sarkmalar canını sıkabilir; hazırlıklı ol.

5 Yorum
  1. Benim cildim yağlı yüzümü yıkadım 1 saat bekledim sonra dediğiniz gibi peçeteyle sildim ama hiçbirşey yoktu peçetede.Sizce cildim hangi tip ve cildim için hangi ürünleri kullanmam sağlıklı olur?

  2. Ve bir de yüzümde özellikle yanaklarımda çok sivilce var papül sivilce deniyormuş onlar için ne kullanmalıyım?

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN