Cilt Güzelliğini Yok Eden 5 Hata

Cildimiz, özellikle de yüzümüz her an göz önünde bulunan ve insanlar üzerindeki ilk izlenimimizi doğrudan etkileyen en önemli bölge. Haliyle cildimizin güzelliği için hemen hemen başvurmayacağımız yöntem yok; yeter ki sağlıklı, güzel, canlı bir yüze sahip olalım. Peki hiç düşündünüz mü; güzel bir cilde sahip olmak için yapacaklarımız kadar, aslında yapmaktan sakınmamız gereken şeyler de var. Bunlar, cilt güzelliğimizi doğrudan tehlikeye atıyor. Sakınmamız gereken noktaların en önemlileri neymiş, gelin birlikte göz atalım.

Makyajı Temizlemeden Uyumak

Yorgunluk nedeniyle gece yatmadan önce makyaj temizlemek, bazen gerçekten dünyanın en zorlu işlerinden biri olabiliyor. Ne var ki, makyajın tüm gece yüzümüzde kalarak gözenekleri tıkadığını ve cildin kendini onarmasını önlediğini her an hatırlamak lazım. Lekelerden sivilcelere, iltihaplara kadar birçok cilt problemi, sadece makyajı temizlemeden uyuduğunuz için bile başınıza gelebilir. Bu yazıdan sonra eminiz ki ne kadar yorgun olursanız olun, yatmadan önce makyajınızı temizlemek isteyeceksiniz.

Banyoda Keselenmemek

Sağlıklı, pürüzsüz ve gözeneklerin açık olduğu bir cilt için keselenmek önemli bir durum. Keselenerek, cildinizdeki ölü deriyi uzaklaştırır, gözeneklerin açılmasını ve derine nüfuz eden kirlerin dökülmesini sağlamış olursunuz. Aynı zamanda yüz peelingi ve vücut peelingi ile de benzer sonuçlar almak mümkün.

Makyaj Fırçasının Temizlenmemesi

En çok unutulan ve yine en çok dikkate alınmayan konulardan biri de bu. Makyaj fırçalarının düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Aksi halde, fırçalara işleyen kiri ve yağı, birçok bakteriyle beraber yeniden cildinize sürmüş olacaksınız. Bu da, cildiniz için yaptığınız tüm emeğin ve masrafın çöpe gitmesi demek oluyor. Makyaj yaptığınızda gözenekleriniz zaten tıkandığı için, bir de fırçalara bulaşan kir ve yağ ile cildinize eziyet etmeyin 😉

Cildi Nemlendirmemek

Harika bir cilde sahip olmanın sırlarından biri de, cildin hem içeriden hem de dışardan nemlendirilmesi. Daha önce birçok yazımızda, cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka nemlendirilmesi gerektiğini yazmıştık. Hem cilt, hem de beden sağlığı için günlük su ihtiyacınızı karşılamaları, aynı zamanda da dışarıdan cildinizi uygun bir nemlendirici ile nemlendirmelisiniz.

Yüzü Az Yıkamak

Yüzünüzü temizlemek için 2 kere bol su ile yıkayarak derinlemesine bir temizlik uygulayabilirsiniz.  Bu noktada özellikle unutulan bir detayı hatırlatmak istiyoruz. Sabah uyandığımızda hepimiz yüzümüzü yıkıyoruz; peki yatmadan önce? Yaygın olanın aksine, gece yatmadan önce de yüzü yıkayıp günün kirini ve yağını atmak cilt güzelliği için olumlu etki etmekte.

Son olarak eklemek isteriz ki, şunu asla unutmayın: Siz zaten çok güzelsiniz. Yeter ki, bunu gölgeleyecek durumlara sebebiyet vermeyin, gerekli önlemleri alın 😉

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN