Cildiniz Sonbahara Hazır mı?

Cildiniz Sonbahara Hazır mı?

Artık yaz bitiyor, yavaş yavaş sonbahara doğru mevsim geçişi yapıyoruz. Yaz boyunca güneşlenme ve yüzme derken cildimizi bayağı yorduk. Bu yüzden mevsim geçişlerinde cildimizi eski nemine kavuşturmalı ve kapsamlı bir bakım ile hazırlamalıyız. (Cildiniz Sonbahara Hazır mı?)

Cildinizde oluşan nemsiz ve mat görünüme  doğru ve etkili önlemler almanız durumunda bu görünümden kurtulabilmeniz mümkün.

Öncelikle doğru bir cilt temizliği büyük önem taşıyor

Yüksek sıcaklık, tuzlu deniz suyu ve klorlu havuz suları cildimizin hassaslığından faydalanarak deforme edebiliyor. Doğru yapılmayan cilt temizliği ile cildimiz daha çok cildimiz cansız görünüyor ve nem oranı düşüyor. Düzenli olarak yapılan cilt temizliği sayesinde cildin nem oranın azalması engelleniyor ve cildi korumaya alıyor.

Makyaj_Temizleyici_Yag_Bade_Natural

Derinlemesine temizleyici tonik

Derinlemesine temizleyici tonik ile sadece cildinizi temizlemek değil, cildinizin beslenmesi ve nem dengesinin korunması sağlar. Bu yüzden %100 doğal tonik tercih etmelisiniz.

Haftada bir kez peeling

Mevsim geçişlerinin önüne geçmek ve cildi rahatlatmak için haftada bir kez peeling yapılmasını öneriyoruz. Cildin ihtiyacı olan neme kavuşmasında ayrıca basamak oluşturan peeling etkilerini ise düzenli kullanımda görebilirsiniz.

Yüz peelingi

Cildi nemlendirmeye dikkat

Cildin ihtiyacı olan nemlendirmeyi yapmadığınız zaman cilt hem cansız ve bakımsız hem de dışarıdan gelecek etkilere karşı savunmasız kalacaktır. Buda cildinize kötü etkiler yaratır. Nemlendirici seçerken ise mutlaka ve mutlaka cilt tipine uygun ürün seçmelisiniz. Cildinize uygulayacağınız ürünlerin ise %100 doğal ürünler olması son derece önemlidir.

doğal yüz spreyi

Oluşan gözeneklere dikkat

Cildimizde oluşan gözenekler sıcaklarla birlikte daha belirginleşmeye ve ön plana çıkmaya başlar, önlem alınmayan gözenek problemini cildinizde kısa sürede görebilirsiniz. Gözenek (Por) sıkılaştırıcı serum ile gözeneklerinizi kontrol altına alabilirsiniz.

 Cildin nem dengesi için günde 2 litre su

Su ile cildin nem dengesini ve elastikiyetini artırabilirsiniz. Bu sıvı ihtiyacını karşılamak için de her gün yaklaşık 2 litre kadar su tüketilmelidir.

bade natural

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.