Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Günümüzde adından sıklıkla söz edilen çay ağacı yağı cilde olan faydalarıyla biliniyor ve git gide birçok kişinin cilt bakım rutinine eklendiği görünmektedir.

Peki, çay ağacı yağı nedir, ne gibi faydaları var ve günlük cilt bakım rutinimize nasıl ekleyebiliriz?

Çay ağacı yağı nedir?

Çay ağacı ya da hint defnesi bitkisi adıyla bilinen Avustralya ve Yeni Zelanda’da yetişen bir bitkidir. Çay ağacı yağı bitkisi yıllarca birçok alanda kullanılmaktadır. Özellikle son dönemlerde cilt üzerindeki etkileri ile bilinen çay ağacı yağı gözde cilt bakım ürünlerinin başını çekmektedir.

Çay ağacı yağının faydaları nelerdir?

Akne karşıtıdır

Cilt bakımı üzerinde en çok kullanılan özelliklerinden birisi akne karşıtı olması ve hedef bölgeler üzerinde etkisi ile bilinmesidir. Cildiniz üzerinde oluşmuş olan aknelere biz baz yağ ile karıştırarak kullanmanız halinde, akneler üzerindeki etkisini görebilirsiniz. Ve düzenli kullanımda ise tam anlamıyla cilt bakımı sağlayacaktır.

Temizleyici Görevi

Arındırıcı özelliği sayesinde ciltte meydana gelen olumsuzluklara karşı yardımcı olur. Ek olarak doğal makyaj temizleyici olarak kullanılabilir.

Cilt Eşitsizliği Giderme

Cilt üzerindeki renk eşitsizliğinin azalmasını sağlar.

Saç Bakımı

Saçlarınıza oluşan kepeği önler. Kuruyan saç derisini nemlendirir. Gür ve bakımlı saçlar için çay ağacı yağını şampuanınıza 1-2 damla damlatarak uygulayabilirsiniz.

Doğal Deodorant Görevi Vardır

Anti bakteriyel özelliği sayesinde bir baz yağ ile karıştırıp koltuk altınıza uyguladığınızda terlemeyi kontrol altına alabilirsiniz.

Çay Ağacı Yağının Kullanımı

Çay ağacı yağı kesinlikle tek başına kullanılmamalıdır. Uçucu yağ olarak kullanılan çay ağacı yağı bitkilerin en keskin yerlerinden elde edildikleri için mutlaka bir baz yağ ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Örneğin 50 ml jojoba yağının içerisine 5-10 damla damlatarak cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz ve düzenli kullanımda etkilerini görebilirsiniz.

Çay ağacı yağı cildiniz için hem gece hem de gündüz kullanımına uygun bir yağdır. Jojoba yağı ile beraber kullanımında ise ciltte yağ hissi bırakmaz ve temiz cildinize günlük olarak rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Sebum dengeleyici özelliği ile yağlı ciltlerin özellikle kullanımına uygun bir yağdır.

Saklama Koşulları

Oda sıcaklığında direk güneş ışığından uzakta saklayınız.

Badenatural Çay ağacı yağı

Su buharı distilasyonu ile elde edilen saf çay ağacı yağı!

Ürünü inceleHenüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN