Boyun Kırışıklıkları Nasıl Giderilir?

Göğüs ve boyun kırışıklıkları, aslında yaşlanmayla belirginleşen bir cilt sorunu gibi gözükse de, yaşa bakmaksızın bu sorunla mücadele etmek için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar mevcut. Boyun kırışıklıkları özellikle fazla güneşe maruz kalma, boyun bölgesini sıkan kıyafetler giyme, genetik faktörler, sigara kullanımı, yaşlanma, uyuma şekli gibi farklı nedenlerle gözlemlenebilir. Her halükarda görüntü itibariyle bu problemi yaşayan kişiler için can sıkıcı bir durum olsa gerek.

Göğüs ve boyun bölgesindeki kırışıklıklarla mücadele etmek için elbette doğal cilt bakımı yöntemleri mevcut ama sıra henüz oraya gelmeden, günlük hayatta sahip olduğunuz birtakım alışkanlıkları incelemekte yarar var.

Göğüs ve Boyun Kırışıklıkları Nasıl Azaltılabilir?

  • Günlük cilt bakımı rutininizde sadece yüzünüzle ilgileniyor ama boyun, göğüs, kollar, bacaklar, sırt gibi vücudunuzun diğer bölgelerini ihmal ediyorsanız, uzun vadede bunun dezavantajını yaşayabilirsiniz. İşin en önemli sırrı, bu bölgeleri de ihmal etmemek ve gerekli bakımı uygulamaktır.
  • Elbette bırakıp bırakmamak bir tercih meselesi ancak, sigaranın cilt ve cilt kalitesi üzerindeki etkilerini daha önce anlatmıştık; cildiniz de dahil olmak üzere tüm vücut sağlığınız için sigarayı hayatınızdan çıkarmanız gerekli.
  • Giydiğiniz kıyafetlerin kalitesinden dem vurmayacağız; ancak kumaşı ne kadar doğal olursa cildiniz üzerindeki olumlu etkisi de o kadar fazla olacaktır.
  • Güneşten D vitamini almak pekala önemli bir ihtiyaç; tabii bu süreyi iyi ayarlamalısınız. Güneşin zararlı ışınları ciltte sıvı kaybına ve esnekliğin yitirilmesin sebep olur ve neticede yaşlanma belirtilerine hız katar.
  • A, C, E vitaminleri bakımından zengin besinlerle sağlıklı bir diyet uygulayın.
  • Mümkünse düzenli, kaliteli bir uyku çekin. Mümkün olduğunca sırt üstü uyuyun -ki yastık izlerinin boyun ve yüz bölgesinde kırışmaya sebep olabileceğini unutmayın.
  • Kullanılan cilt bakım ürünlerinizin güvenilir ve cilt için sağlıksız özelliklere sahip olmadığından emin olun.

Boyun Kırışıklıkları İçin Doğal Çözümler

Boyun ve göğüs bölgesindeki cildin sağlığı için yukarıda belirttiğimiz maddeler, cilt bakım rutininizi desteklemeniz için önemli detaylardı. Peki cilt bakımı rutini için neye ihtiyacımız var?

1) Zeytinyağı: Harika bir masaj yağı olmakla beraber, serbest radikallerle savaşarak cildi yaşlandırıcı etkilerini yok eder. Birkaç damla bal da karıştırabilirsiniz.

2) Hindistan Cevizi Yağı: Her gün yatmadan önce boyun bölgenize masaj yapıp sabah uyandığınızda da bu bölgeyi durulayabilirsiniz. Cildin nemlenmesi, gençleşmesi ve kırışıklıkların azalması için hindistan cevizi yağı harika bir çözüm.

3) Çörek Otu Yağı: Ölümden başka her derde deva olduğunu sürekli duyduğumuz çörek otu yağı, cildin beslenmesi ve tazelenmesi için etkili bir doğal yağ ve doğal cilt bakımında da ayrı bir öneme sahiptir.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN