Bebek Cilt Bakım Ürünleri

Bir bebeğin cildi yetişkinden farklı özellikler taşır. Bebeklerin cildi daha ince, daha duyarlı ve daha az yağlıdır. Bebeklerde enfeksiyonlara karşı korunacak sistem henüz tam anlamıyla kurulmamış olduğundan Bebek Cilt cilt bakımı çok önemlidir.

Bebek cildi bilindiği gibi çok hassastır. Bunun nedeni cildin dış etkenlere karşı koruyucu tabakasının tam olarak oluşmamış olmasıdır. Doğumdan sonra bebeğin cildinin yeni ortama alışması zaman alır. Bebek cilt bakımında; cilde uygun lipidler ve doğal nemlendirme ile cildin doğal bariyer fonksiyonlarının korunması ve yenilenmesi gerekir.

Cilt bakım ürünlerindeki kimyasal maddeler büyük oranda cilt tarafından emilir ve kan dolaşımına karışır. Bebeklerde kan dolaşımına karışan kimyasallar yetişkinlere göre daha zararlıdır. Östrojenik etki gösteren kimyasallar hormonal problemlere ve dolayısıyla gelişim problemlerine neden olabilir. Bebek bakım ürünleri seçerken kimyasal içermemesine dikkat edilmelidir.

Bebeklerin soğuktan korunmaları daha düşüktür. Bebekler yaşamlarının ilk 2 yılı boyunca ısınmaya çok daha fazla gereksinim duyarlar. Çünkü kan dolaşım sistemleri henüz tam olarak gelişmemiştir. Formülünde su içeren ürünlerde suyun buharlaşması bebek cildinin soğumasına neden olur.

Bade Natural Bebek Ürünleri, su ve kimyasal maddeler içermez. Organik yağ bazlı formülleriyle bebeğinizin hassas cildi için özel olarak geliştirilmiştir. Böylece bebeğinize sevginiz kadar saf ve güvenli bakım yapar, ısı kaybını önler.

Bade Natural Nature Loves You Bebek Bakım Yağı bebeğinizin cildinde oluşabilecek tahrişleri gidermek ve pişikleri önlemek için kantaron ve kalendula yağı içerir. Bade Natural Bebek Bakım Yağı bebeğinizin cildini yumuşatmak, nemlendirmek ve beslemek için zeytinyağı ile zenginleştirilmiştir.

Bade Natural Bebek Bakım Yağı’nın içeriğindeki lavanta ve gül yağları bebeğiniz cildini yatıştırır, rahatlatır ve tahrişlere karşı korur. Bebeğinizin hassas cildinin gün boyunca korunmasını ve bakımını sağlar.

Banyo sonrasında bebeğinizin tüm cildine uygulayabilirsiniz. Bebeğinizin altını her değiştirdiğinizde kuru ve temiz cildine uygulayabilirsiniz. Soğuk havalarda dışarı çıkmadan önce çatlamalara karşı korumak için yanaklarına da sürebilirsiniz.

Bade Natural Softly Clean Lavantalı&Papatyalı Doğal Bebek Sabunu, kimyasal içermeyen yapısı ile banyoda bebeğinize keyif sizin içinize huzur verir.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN