Banyo Rutininiz İçin Uçucu Yağ (Aromaterapik Yağ) Önerilerimiz

Uçucu yağların, fiziksel, duyusal olarak kullanımına ‘’Aromaterapi’’ denir.
Uçucu yağlar, bitkilerin yaprak, çiçek, kök, sap, dal ve meyve dikenlerinin içindeki küçük torbacıklarda depolanan güneş enerjisidir. Bu bitkilerin ‘’yaşam gücü” veya ‘’ruhu’’ da denebilir.
Çok yoğun oldukları için, küçük bir damlası bile sonuç almanızı sağlar.

aromaterapik

Lavanta Yağı
Lavantanın kendine has kokusu ve rahatlatıcı özelliği sayesinde yoğun ve stresli bir günün ardından hoş kokusu ile yorgunluğunuzu unutturacaktır. Ayrıca uyumadan önce yastığınıza damlatacağınız bir damla ile rahat bir uyku çekebilirsiniz.
Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan cevizinin ismini sıklıkla duyuyor ve kullanan kişilerin olumlu yorumlarını okuyoruz. Özellikle cildiniz kuru ise banyo esnasında cildinize uygulayabilir ve nem kazanmasını sağlayabilirsiniz.
Jojoba Yağı
Cilde faydaları saymakla bitmeyen olan jojoba yağı, cildin rahatlamasına fayda sağlayan en önemli yağlardan biridir.
Nane Yağı
Nane yağı yorgun bir günün ardından ferahlamanıza ve açılmanıza yardımcı olacaktır. Yorgunluğu azaltan taze, enerji veren bir hoş koku sunar.
Portakal Yağı
Portakalın neşeli ve tatlı aroması canlandırıcı ve enerji veren bir etki sağlayacaktır.

Banyoda Uçucu Yağlar Nasıl Kullanılır?
Buhurdanlık
Yorgunluk sonrasında kendinizi tazelemek için mükemmel bir yoldur, ayrıca düzenli buhurdanlık kullanımda aileniz veya misafirleriniz banyoya girdiklerinde hoş bir şekilde karşılanacaktır. Buhurdanlık yardımı ile yağ karışımları ile rahat ve sakinleştirici bir banyo keyfi yaşayabilirsiniz.

Kendin Yap Sprey
Sizi rahatlacak olan aromaterapi yağlarına karar verdikten sonra kendi spreylerinizi oluşturabilir ve banyo esnasında kullanabilirsiniz.

 

 

 

1 Yorum

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN