Bade Natural Saf Koruma Kolonya

Bugün son dönemde önem kazanan, değeri anlaşılan Kolonya, 1600’lü yıllarda Almanya’nın Köln kentinde icat edilmiş ve o dönemlerde tıbbi amaçlı, tedavi edici olarak kullanılmış. 18.yüzyıl itibariyle de temizlik amacıyla kullanılmaya başlanmış.

Temizlik ve hijyenin bence sembolü olan kolonyanın içeriğinde esans, alkol ve su bulunuyor. Ancak buna yeni bir soluk getiren Bade Natural Saf Koruma Kolonya içeriği ile oldukça zengin ve cildi kurutmadan ve tahriş etmeden hatta bakım yapan rahatlıkla kullanabileceğiniz bir kolonya.  %100 doğal aromaterapik uçucu yağlar ile formüle edilmiş. İçeriğinde Limon yağı, portakal yağı, bergamot yağı, karanfil yağı, ıtır yağı, lavanta yağı, paçuli yağı, çay ağacı yağı bulunuyor. İçeriğinde yer alan tüm bu yağların cilt bakımında ayrı ayrı etkileri yer alıyor.

Kısaca bakacak olursak;

  • Paçuli yağı; derin nemlendirme etkisine sahiptir ve kuru ve yorgun cildi onarma etkisi bulunuyor.
  • Limon yağı; antioksidan kaynağı
  • Portakal yağı; cildin pürüzsüz görünmesini sağlar.
  • Bergamot yağı; ağrı giderici ve yaşlanmayı geciktirici etkisi bulunuyor.
  • Karanfil yağı; aknelerin yok olmasında etkili
  • Itır yağı; yağlı ve kuru ciltler için denge oluşturur, sıkılaştırıcı gerginleştirici etkisi bulunuyor
  • Lavanta yağı; Egzama, kırışıklık, akne gibi cilt problemlerinde etkili.

Ve tabii ki Çay ağacı yağı güçlü antibakteriyel ve antifungal özellikleri ile cildi yenileme,tazeleme özelliği bulunuyor.

Tüm bu besleyici yağların yanında günümüz koşullarda hatta her zaman önem vermemiz gereken hijyen konusunda da %70 alkol içeriği ile virüs, bakteri vs. koruma özelliği ile her zaman elinizin altında olmalı. Sadece Limon, Lavanta veya gül gibi kolonyalara hassasiyetim olduğundan kullanamıyordum. Ancak Bade Natural Saf Koruma Kolonya %100 doğal içeriğinden oluşan kokusu ile gönlümü fethetti. Benim gibi hassasiyetiniz varsa rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Misafirlerimize kolonya ikram ettiğimiz günlerde sağlıkla buluşmak dileğiyle

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN