Bade Natural Hindistan Cevizi Yağı

Son dönemde sosyal medyada ve çevremizde Hindistan Cevizi yağı kullanımı ve faydaları konusunda çok paylaşım görmeye başladık. Pasifik adalarında ‘Yaşam Ağacı’ olarak adlandırılan Hindistan cevizinin cilt,saç ve sağlık konusunda birçok faydası bulunuyor. Ülkemizde ve dünyada gıda dışında kozmetik alanda da Hindistan cevizi yağı yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı.
Hindistan Cevizi yağı, Hindistan cevizinin beyaz kısmının kurutulup soğuk sıkım yöntemi ile sıkılması sonucu elde edilen bir yağdır. Soğuk sıkım yöntemi ; elde edilecek yağın ham maddesinin işlem ısısının 40 dereceyi geçmediği, ön ısıtma işleminin yapılmadığı bir yöntemdir. Yani ürün yüksek sıcaklığa maruz kalmıyor. Soğuk sıkma yönteminde katkı maddesi, kimyasal madde ve koruyucu madde eklenmediğinden elde edilen yağın yapısı bozulmaz.
Hindistan Cevizi Yağının vücudumuzun farklı bölgeleri için birçok faydası bulunuyor. Saç bakımından çatlaklara, yemeklerden cilt bakımına, gözaltı morluklarından iç organlarımıza kadar..
Hindistan Cevizinin Faydalarını detaylı inceleyecek olursak;
Saç Bakımı: Hindistan Cevizi Yağı, genel ve yaygın olarak saç bakımında kullanılıyor. Dilerseniz evde hazırlayacağınız maskelere katabilir yada direk saç diplerinden uca kadar sürüp 2-3 saat bekleyip yıkayabilirsiniz. Saçlarınızın nemlendiğini hissedecek ve yumuşaklığına inanamayacaksınız.

Cilt Bakımı: Nemlendirme özelliği yüksek olduğu için tüm vücudunuz için nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Dirsek ve diz gibi eklem yerlerinizde sertleşme hissetttiğinizde bu bölgelere uygulayarak bu pütürleşme ve sertleşmeden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Tırnak etlerinizi yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Makyaj temizliğinizde kullanabilirsiniz. Yağ formunda olduğu için temizlerken yayılabilir ve yağlı his bırakması rahatsız edebilir , ancak makyajınızı ne kadar başarılı olduğunu göreceksiniz. Ayrıca gece yatmadan önce bir miktar yüzünüze gözaltınızda dahil sürdüğünüzde cildinizi nemlendirecek ve zaman içerisinde cilt tonunu eşitleyecektir. Bunların yanında dudak nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Hindistan Cevizi yağı nemlendirme yanında ince kırışıkların da giderilmesinde faydalıdır.
Diğer Faydaları: Hindistan Cevizi Yağı içeriğinde yer alan yüksek orandaki Lauric Acid sayesinde hücre yenileme ve yapılandırma özelliğine ve E vitamini ile de nemlendirme özelliğine sahip. Bu nedenle yeni oluşan akne ve lekeleriniz için 10 dk. masaj yaparak cildinize sürüp, cildin emmesini yaklaşık 1 saat beklediğinizde ve bunu düzenli olarak yaptığınızda etkili olduğunu göreceksiniz. Ağda ve epilasyondan sonra cilt kızarıklığını gidermek ve kızarıkları azaltmak için de kullanabilirsiniz. Beyler de traş sonrası cildini nemlendirmek ve rahatlatmak için kullanabilir.
Tüm cilt tipleri uygun olan Bade Natural Hindistan Cevizi yağı diğer tüm ürünler gibi dermatolojik testlerden geçirilmiş ve içerisinde hiçbir katkı maddesi bulunmamaktadır. Sağlık bakanlığı onaylı olan Bade Natural Hindistan Cevizi Yağı yenilebilir özellikte değildir,sadece yazımda sizlere aktardığım bakım alanlarında kullanıma uygundur. Ve tabii ki hayvanlar üzerinde test edilmemiş, Vegan kullanımına uygundur.
Bir küçükte dip not vermek istiyorum; Bade Natural Hindistan Cevizi Yağını doğal bir ürün olduğu için ve ısı, şık, nem gibi faktörler kullanım ömrünün kısalmasına sebep olacağından buzdolabında saklamanız ve max. 12 ay içerisinde tüketmeniz gerekiyor.
Hindistan Cevizi Yağı mucizesini sizde Bade Natural ile yaşamaya başlayın.

 

Nihan Keçeci

1 Yorum

    Bir Yorum Bırakın

    Your email address will not be published.

    Bade Natural Cilt Bakım Blogu

    BİZİ TAKİP EDİN