Avokado Yağını Merak Edenler İçin Yazdık

 

avokado yağı

Avokado yağı son zamanlarda en fazla ön plana çıkan yağlardan birisidir. Özellikle yaz aylarında cildinizi nemlendirmekle yetinmiyor, güneşe karşı koruyucu etkisi ile tercih ediliyor. Yaz aylarının favorisi haline gelen Avokado yağının faydaları nelerdir, nasıl kullanabilirsiniz hep birlikte inceleyelim.

Doğal cilt nemlendirme özelliği bulunan avokado yağı doğal cilt nemlendirici arayanlar için harika bir çözüm. Uzun süreli nemlendirme özelliği sağlayan Avokado yağı tüm cilt tipleri tarafından kullanılabiliyor. Diğer doğal yağlardan farklı olarak ciltte kolay emiliyor ve daha hızlı sonuç veriyor. Cildi tazeliyor ve canlandırıyor. İçeriğindeki yüksek e vitamini sayesinde hem cilt hem de saç bakımı için kullanabilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı

Avokado yağının tercih edilmesindeki diğer bir unsur ise yaşlanma karşıtı olmasıdır. Özellikle güneşe karşı koruyucu özelliği ile cildin erken yaşlanmasını engellemektedir.

Güneş koruyucu olarak kullanım

Avokado yağı içeriğindeki tekil yağlardan dolayı güneş koruyucu özelliği bulunmaktadır. Kimyasal maddeler içeren ürünler kullanmak istenmeyen kişilerin özellikle tercih ettiği bir yağ çeşididir. Doğal güneş koruyucu olarak kullanabilirsiniz.

Saç için kullanım

Hızlı emilme özelliği sayesinde saçlarınıza uygulayarak kısa sürede etkilerini görebilirsiniz. Saçınızın parlamasına ve hacimleşmesine yardımcı olur. Saçın uzun bir süre nemli kalmasını sağlayarak özellikle kuru saçlar için önemli bir yağ çeşitidir. Bunun yanı sıra saçlarınız eğer yıkamanız sonrasında karışıyor ve taramanızı zorlaştırıyor ise avokado yağı sayesinde saçlarınızı daha rahat tarayabilirsiniz.

 

Cilt bakımının önemi nedir?

Cildimizin gün için dış faktörlere  karşı en fazla etkilenen bölgemizdir. Bu yüzden cildimizi korumak ve güzel bir görünümü sağlamak için cilt bakımımıza dikkat etmeliyiz. Çeşitli hava koşullarından dolayı yaz ve kış aylarında farklı etkiler görebiliyoruz. Hem doğal hem de kimyasal içermeyen ürünlerin kullanımı cildimiz açısından fayda sağlamaktadır. Cildimizin güzel ve parlak görünmesinin temelinde cilt temizliği ön plana çıkmaktadır. Hem gün içinde maruz kalınan etkiler hem de makyaj sonrasında temizlenmeyen cilt zamanla kötü bir görünüm oluşturacaktır. Cilt bakımının birinci adımı cildimizi temizlemekten geçmektedir.

Cildi hem makyaj kalıntılarından hem de hava koşullarından temizlemek cildin hava almasını ve rahatlamasını sağlayacaktır. Bu sayede güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN