Argan Yağının Saça Faydaları

Argan yağının saça faydaları konusuna değinmeden önce, argan yağı hakkında kısa bir bilgi verelim. Nedir bu argan yağı ve neden çok talep görüyor? Bildiğiniz gibi doğal ürün tedarik etmek, tüm tüketiciler için giderek artan bir ihtiyaç haline geldi. Gıdadan kozmetiğe, cilt bakımına kadar çok geniş bir yelpazede doğal ürünlerin önemi hızla daha anlaşılır hale geldi. Bade Natural ailesi olarak, sizlerle buluştuğumuz ilk günden bu yana doğal cilt bakımı ürünlerinin öneminden ve faydalarından devamlı bahsettik. “Doğal içerikli” değil, “doğal ürünler” kullanmanın sağlık üzerinde olumlu etkileri olduğunu vurguladık.

Doğal cilt bakımı ürünleri arasında, saf yağların önemini ve ne kadar geniş bir alanda kullanıldığını daha önce anlatmıştık. İşte bu saf yağlardan bir tanesi de argan yağı. Fas’ta yetişen argan ağacının meyvelerinden bu yağ, zahmetli üretiliyor olması nedeniyle biraz pahalıdır. İşte bu sebepten dolayı “argan içerikli” ya da “argan yağlı” herhangi bir ürünün fiyatına bakarak, içerisinde ne kadar argan yağı bulunduğu hakkında tahmin yürütmek mümkün olabiliyor. Genel itibariyle cilt bakımı ve saç bakımında argan yağı sıkça kullanılmaktadır.

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Argan yağının saça faydaları arasında besleme, onarma, bakım yapma, nemlendirme, yıpranmış saçları onarma, parlaklık katma gibi birçok olumlu etki vardır. Saçlarınızın boyuna ve sıklığına bağlı olarak elinize alacağınız argan yağını, saç diplerinizi de ıslatacak şekilde saçlarınıza ve saç köklerinize doğru masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ardından bir streç ya da havlu yardımıyla saçlarınızı toplayıp beklemeye başlamalısınız. Birkaç saat bekledikten sonra argan yağının saça faydalarını bizzat deneyimlemiş olacaksınız. Bununla beraber, argan yağı saçı uzatır mı gibi bir soru aklınızda beliriyorsa, hemen gerekli açıklamayı yapalım: Argan yağı saçları ve saç diplerini besleyici ve onarıcı etkiye sahip olduğu için, saçlarınızın uzamasına da olumlu etki edecektir.

Bade Natural Argan Yağının Saça Faydaları

Bade Natural Saf Argan Yağı, birçok ürünün aksine “Argan yağlı” değil, tamamen argan yağı içerir. E vitamini bakımından zengin olup, yaşlanma karşıtı etki gösterir. Yukarıda yer verdiğimiz gibi saç bakımı için kullanılmakla beraber, tırnaklarınızın bakımı için de kullanabilirsiniz. Daha detaylı incelemek veya satın almak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN