Argan Yağının Faydaları Nelerdir?

Hepimizin adını mutlaka duyduğu ve dikkat çeken ürünlerin başında gelen Argan Yağının mucizevi etkilerini biliyor musunuz? Özellikle saç bakımında ön plana çıkan Argan Yağı kadınlar tarafından kullanılan en önemli doğal yağ ve bakım çeşitlerinden birisidir. Hepimiz biliyoruz ki konu güzellik olduğunda saçlarımızın bakımının etkisi çok büyük.

Mevsim geçişlerinde özellikle soğuk aylardan, sıcak aylara geçtiğimizde veya güneşin zararlı etkilerine maruz kaldığımızda en çok etkilenen saçlarımız olmaktadır. Saç bakımında güçlü bir fayda sağlayan Argan Yağı önemli bir yere sahiptir. Argan Yağı fas kökenli olup, dünyada yalnızca fas’ta yetişmektektedir. Çok önemli bir yere sahip olan Argan Yağı ‘’Hayat Ağacı’’ olarak bilinmektedir. İçerisinde bulunan A ve E vitamini sayesinde sadece saçlarımıza değil aynı zamanda cildimize de uygulayabileceğimiz bir doğal yağdır.

Argan Yağının Saç Bakımındaki Faydaları

• Saç diplerinize derinlemesine bakım yapar
• Saçlarınızda oluşan kabarma sorununu engeller
• Saçınızın ihtiyacı olan nemlendirmeyi sağlar
• Saçlarınızı besler
• Saçlarınızın doğal parlaklığını ortaya çıkarır
• Saçlarınızda oluşan matlığı ortadan kaldırır
• Saçlarınızın kolay taranmasına yardımcı olur
• Doğal maske görevini üstlenir

Kurumuş ve yıpranmış saçlarınız için düzenli bakımda saçlarınızı eski formuna kavuşturabilirsiniz.Tek başına veya saç bakım ürünlerinize dahil ederek kullanabileceğiniz Argan Yağı Yaz veya Kış aylarında gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Örneğin duş öncesinde saç diplerinize masaj yaparak uygulayınız ve ardından dakika bekletip, duş öncesi durulama yapın, saçlarınıza dokunduğunuzda parlak ve yumuşak oluşunu hissedeceksiniz. Duş sonrası kullanımda ise özellikle kabarık saçlara sahip olan kişiler tarafından uygulanabilir. Az miktarda Argan Yağını saç uçlarınıza uygulayarak kabarıklığını ortadan kaldırabilirsiniz.

Tüm saç tiplerine uygun bir yağ çeşitidir. Argan yağı içeriğindeki esansiyel yağ asitleri sayesinde saç tellerini güçlendirir, kırılmaları önler.

Cilt bakımında da rahatlıkla kullanabileceğiniz Argan Yağı cildi nemlendirir, besler ve kırışıklık karşıtı bakım yapar.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır:

Cilt bakımı için cildinizi temizledikten sonra yeterli miktar yağı cildinize masaj yaparak uygulayınız. Cilt tarafından emilene kadar bekleyiniz. Saç bakımı için saçınızın dibinden ucuna kadar masaj yaparak uygulayınız ve 15 dakika bekledikten sonra durulayınız.
Düzenli kullanımda etkilerini görebileceğiniz. Argan Yağını web sitemize tıklayarak sipariş oluşturabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN