Argan Yağı Kullananlar İçin İlave Bilgiler

Argan yağı kullananlar bilir; vücut, yüz, saç, tırnak bakımı gibi geniş bir kapsamda kullanılır. Argan yağı kullananlar dışında, argan yağını kullanmak isteyenler için de büyük bir ilgi ve merak konusu olduğunun farkındayız. Argan yağı, Fas’ta yetişen bir ağacın meyvesinden epey zahmetle üretilir. Bu nedenle de kıymetli bir yağ olup, kozmetik sektöründe de yaygın olarak kullanılır. Hatta Fas bölgesinin insanları, çok eski dönemlerden beridir argan yağını hem yemeklerde, hem de yüz ve saç bakımı için kullanmıştır.

Argan Yağı Kullananlar İçin Tavsiyeler

Argan yağının vücut için kullanımı: Gece yatmadan önce tüm vücudunuza masaj yaparak argan yağını uygulayabilirsiniz. Birkaç uygulamada gözle görülür faydalarını hemen fark edersiniz. Ayrıca cildinize elastikiyet de katacaktır.

Argan yağının saç için kullanımı: Kafa derinizi de ıslatacak şekilde, saçlarınıza argan yağı sürün. Yavaş hareketlerle, masaj yaparak yağı saç derinize yedirin. Bir havlu yardımıyla saçlarınızı kapatıp 1 saat / 2 saat kadar (duruma göre) bekleyip saçlarınızı yıkayın. Saçlarınıza katacağı parlaklık ve canlılık sizi çok memnun edecek.

Argan yağını yüzüm için kullanın: Tam verim alabilmek için, argan yağını uygulamadan önce yüzünüzü iyice temizlediğinizden emin olun. Gün içerisinde ya da gece yatmadan önce birkaç damla halinde cildinize uygulayabilirsiniz. Cilde hızlı nüfuz eden yapısıyla, kısa sürede etkisini hissedeceksiniz. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun olsa da, önlem olarak siz cildinizin küçük bir bölgesine uygulayıp yağa vereceğiniz reaksiyonu önceden gözlemleyebilirsiniz.

Tırnaklarınız için argan yağı: Haftada bir kez tırnaklarınıza, parmak uçlarınıza ve tırnak etlerinize argan yağı sürebilirsiniz. Daha canlı, eskiye nazaran daha sağlıklı tırnaklarınız olacaktır.

Yukarıda yazdıklarımızı elbette argan yağı kullananlar dışında, bu yağı daha önce hiç kullanmamış olanlar da deneyebilir. Ancak bir kere daha hatırlatmakta fayda var; tümüyle kullanmadan önce, cildinizin alerjik bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğini denemenizde fayda var.

Argan Yağı Kullananların ve Kullanmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Faydalar

Yukarıda, argan yağını hangi bölge için nasıl kullanabileceğinize kısaca değindik. Onun dışında, genel olarak argan yağının yararlarını da bilmekte fayda var.

Cildin sıkılaşmasına yardımcı olduğu için, kırışıkların azalmasını da destekler. Cildi yumuşatır, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Ciltteki tahrişler için kullanılabilir. Yıpranmış donuklaşmış saçlara canlılık katar; besler. Kolay kırılan zayıf tırnakların güçlenmesini destekler.

Bade Natural Argan Yağı

Bade Natural Saf Argan Yağı, piyasada bulunan birçok ürünün aksine, ilave maddeler içermez; %100 saf argan yağıdır. Yemeklerde kullanılmak üzere değil; cilt, saç ve tırnak bakımı için kullanılmak üzere üretilmiştir. Daha detaylı incelemek isterseniz, Ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN