Akneye Eğilimli Ciltler İçin Bentonit ve Aktif Kömür İçeren Kil Maskesi

Akne, ergenlik dönemi itibari ile başlayan ilerleyen yaşlarda bile bir çoğumuzun yaşadığı bir cilt sorunu. Öncelikle Akne nedir onu anlamakta fayda var.

Akne Nedir?

Akne, gözeneklerimiz üzerinde oluşan kırmızı ve şişkin , bazen siyah nokta dediğimiz şekilde yada içi iltihaplı oluşan sivilcedir. Hormonlarımız çeşitli nedenlerle değişiklik gösterdiğinde vücutta sebum(yağ bezlerinin ürettiği salgı-bu sıvıdaki dengesizlikler cildimizin yaglı yada kuru olmasına sebep oluyor) üretimi arttığında cilt yağlanır ve parlar. Gözenekler genişlediği içinde düzenli bakım yapılmayan cilt gözeneklerinde tıkanma nedeniyle siyah noktalar oluşur. Bakteriler yağlı ortamı sevdiği için gelip bu tıkalı gözeneklere yerleştiğinde ise iltihaplı dediğimiz akneler oluşmaktadır.

Akne, yukarıda da belirttiğim gibi  hormonal değişiklikler, beslenme alışkanlıkları, sindirim sistemindeki rahatsızlıkları, böbrek rahatsızlıkları,farklı cilt rahatsızlıkları, stres, genetik faktörler ve tabii ki cildin düzenli bakım ve temizliği yapılamamaması nedeniyle oluşur.

Akneli Cilt Bakımı;

Cilt bakımında en önemli nokta düzenli ve Akne sorununa uygun ürünler kullanmaktır. Kullanılan ürünün cilt yağını çok fazla almadan Akne sorununa etki edecek bir ürün olması uygun olacaktır. Tahrişe, akneli bölgede reaksiyon arttırıcı içeriğinde sentetik vs. içerikli ürünlerden çok doğal ürünler tercih edilmesi bu sürecin daha çabuk atlatılmasına etkili olur.

Sadece ergenlik dönemi ile sınırlı kalmayan bu Akne sorunu zaman zaman bende de nüksetmekte. Özellikle biz bayanların özel günlerimizde hormonal değişiklik yaşadığımız için,bu dönem yaklaşırken bu sorunla karşılaşıyorum. Akne oluşumunu engellemek ve oluştuğunda da süreci atlatmak için bir süredir Bade Natural Akneye Eğilimki Ciltlere özel üretilen Bentonit ve Aktif Kömür içeren Kil Maskesini kullanmaya başladım. Maske içeriği sayesinde sebum dengeleyici ve sıkılaştırıcı özelliği bulunuyor. Yani gözenek karşıtı olan maske, aynı zamanda cildin yağ oranını dengeliyor. Ve tabii ki aynı zamanda derinlemesine temizlik sağlıyor.

Neden Akneli ciltler için kil tercih edilmiş diye sorarsanız; Kil, cildin en derin tabakasında yer alan kirleri bile temizleme özelliğine sahip. Cildi temizleyip gözenekleri açıyor, fazla yağı alıyor. Cilt tonu ve dokusunu iyileştirme özelliği ile de canlılık veriyor. Ve en güzel özelliği de yaşlanma karşıtı bir madde olduğu için anti aging etkisi var.

Kömür ise, cildi temizler,arındırır ve gözenekleri açar. Ciltteki toksinleri temizler,akne izlerinin yok edilmesine yardımcı olur.

Bade Natural Akneye Eğilimki Ciltlere özel üretilen Bentonit ve Aktif Kömür içeren Kil Maskesi Uygulaması;

1 çay kaşığı maskeyi 2 puf Bade Natural Gül Suyu ile iyice karıştırıp cildinize dairesel hareketlerle uyguluyoruz. 15-20 dakika bekletip ılık su ile durluyoruz. Ben haftada 2 gün uyguluyorum. Ve tabii sonrasında cilt kremi veya serumunuzu kullanmanız uygun olur. Akne sorununuza uygun olan Bade Natural Çay Ağacı Yağı Yüz Serumunu veya benim de kullandığım Bade Natural Yoğun Besleyici Serumu önerebilirim.

Küçük bir dip not; Akne sorunun hemen geçecek bir cilt sorunu olmadığını, en önemli olanın düzenli bakım, cilt temizliği ve doğal ürünler kullanmaktan geçtiğini ve min 2 ayda cilt yapısının normal işleyişine dönebileceğini unutmayalım…

Nihan Keçeci

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN