7 Adımda Yeni Güne Daha Bakımlı Uyanmanın Sırrı

Yoğun geçen bir günün sonunda, gece yatmadan önce cilt bakımı yapmak gerçekten de zorlayıcı olabiliyor. Hatta bırak cilt bakımını, makyaj temizlemek bile ayrı bir külfet gibi geliyor değil mi? 😉

Fakat hem cilt sağlığımız için, hem de ertesi güne ferah, tazelenmiş bir şekilde uyanmak ve kendimizi daha iyi hissetmemiz için gece bakımına çok daha özen göstermeliyiz. Peki yeni güne daha bakımlı, daha ferah uyanmak için ne yapmalıyız?

İşte size 7 adımdan oluşan reçete niteliğinde bir formül.

1. Cildinizi Bolca Nemlendirin

Tabii ki cildinizi sabah da nemlendirmek gerekli. Cildin hem içeriden, hem de dışarıdan nemlendirilmesi her zaman için geçerli. Fakat, alışık olduğunuz nemlendiriciyle cildinizi akşamdan nemlendirirseniz, sabaha yumuşacık bir ciltle uyanırsınız.

2. Akşamları Yüzünüzü Yıkayın

Birçok uzman bu konuda hemfikir. Sabah sadece su ile, akşamları ise yüz yıkama ve temizleme ürünleri ile cildinizi temizlemek, günün tüm kirini ve biriken yağı ciltten atmak için daha ideal bir uygulama.

3. Yüz Maskesi Kulanın

Yıkayarak çıkarttığınız maskeler değil de, ciltte ince bir tabaka oluşturan maskeler uyku öncesi cilt bakımı için harika bir seçenek. Haftada bir, en fazla iki kez, yatmadan 1 dakika önce uygulayacağınız yüz maskesi uygulaması ile cildinizdeki değişim sizi de şaşırtacaktır.

4. Kuru Şampuan Kullanın

Sabahları geç uyandığımızda imdadımıza yetişiyor. Tabii zamanınız olursa yine duş almayı ihmal etmeyin.

5. Kaş – Kirpik Bakımını Unutmayın

Badem yağı, hint yağı ya da kaş ve kirpikler için üretilmiş serumlar kullanabilirsiniz. Akşamları düzenli olarak kullanıldığında, olumlu yöndeki değişimi gözlemleyebilirsiniz.

6. Saç Bakımını İhmal Etmeyin

Sürekli olmasa da, ertesi sabah duş alacaksanız mesela, akşam yatmadan önce saç maskesi ile saçlarınıza bakım yapabilirsiniz. Bizim önerimiz, saç ve saç derinize hindistan cevizi yağı ile maske yapıp saçlarınızı havluya sarmanız. Sabah uyandığınızda saçlarınızın daha parlak, canlı ve yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

7. Hindistan Cevizi Yağı ile Diş Fırçalamak

Evet, diş macunu yerine hindistan cevizi yağı kullanırsanız, hem dişleri beyazlatacaktır, hem de gece boyu bakterilerin oluşturacağı kötü kokuya engel olacaktır.

 

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN