%100 DOĞAL GÜNEŞ BAKIMI

4 mevsimi yaşadığımız çok güzel bir coğrafyaya sahibiz. Yaz ayları 3 ay olduğu halde, bazı bölgelerimizde Mayıs’tan hatta Nisan’dan Kasım’a kadar sıcak havanın etkisini hissedebiliyoruz. Dolayısı ile istediğimiz zaman güneşin ve denizin tadını çıkarabiliyoruz. Tatilin ve bronzlaşmanın tadını sağlıklı bir şekilde çıkarmamız için olması gerekenler neler dediğimizde, ilk aklımıza gelen tabi ki güneşin zararlı ışınlarından bizi koruyarak kalıcı ve güzel bronzluk sağlayan güneş ürünleri oluyor değil mi?

Öncelikle neden güneş koruyucu kullanmamız gerektiğini bilmemiz doğru olur diye düşünüyorum. Bildiğiniz gibi güneş sonsuz bir D vitamini kaynağı. Ancak bunun dışında UVA ve UVB radyoaktif ışınlar içeriyor ve bizler koruyucu kullanmazsak, bu ışınlar cildimizin alt tabakasına kadar etki ederek zaman içerisinde deforme olmasına, dolayısı ile cilt lekelerine ve bence en önemlisi de erken yaşlanmaya neden oluyor.

Ve gelelim Bade Natural Güneş koruyucu ürünlerimize;

•             50 SPF Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Kremi

•             30 SPF Yüz İçin Güneş Koruyucu Stick

•             50+ SPF Çocuklar İçin Güneş Koruyucu Krem

Yukarıda bahsettiğim özelliklerinin dışında başka ne özellikler taşıyor serimiz birlikte bakalım. Yetişkinler için olan ürünlerimizde, Zinc Oxide ile sebum dengesini sağlayarak bazen karşılaştığımız sivilcelenme ve yağlanma sorununu engeller. Antioksidan etkisi ile cildin yenilenmesine destek sağlar. Waterproof özelliği ile su ile temas etseniz de korumaya devam eder. Cildinizin nemlendirir.

Çocuklar için olan güneş koruyucu krem, onların hassas cildi düşünülerek formüle edilmiş. Yine waterproof özelliği ile sudan çıkmak bilmeyen çocuklarımızın o anlarda da cildinin en üst seviyede korunmasını sağlıyor. İçeriğindeki E vitamini ile nemlendiriyor, Hindistan cevizi yağı ile cilt bariyerini koruyor ve Lavanta yağı ile de cildini rahatlatıyor.

Güneş koruyucu ürünlerden bahsetmişken güneşle temas halinde olduğumuz zamanlar sonrasında da cildimizin bu korumasını, cildinizin canlılığını ve nemini bir nevi hapsetmek için devam ettirmek gerekli.

Güneşten sonra Cildini Serinlet!

Bade Natural Güneş sonrası Aloe Vera Jel, ne kadar güneş koruyucu ürünler kullanarak cildimizin nem kaybını önlemeye çalışsak da yine de ister istemez kaybettiğimiz o nemi bize geri kazandırıyor. İçerisindeki nane suyu ile cilde serinlik verirken, lavanta suyu ile de rahatlatıyor. Tabii ki benim en sevdiğim özelliklerinden biri Aloe Vera’nın verdiği canlılık.

Bade Natural Güneş Serisinin tüm ürünleri dermatolojik olarak test edilmiş ve tüm cilt tipleri için uygun. Tabii ki %100 doğal ve Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermiyor ve hayvanlar üzerinde test yapılmıyor.

Son olarak; Güneş koruyucu ürünleri tabi ki cildinize ve size uygun olanı kullanmanız önemli. Bu ürünler üzerinde gördüğünüz SPF ibaresi, o ürünün koruyuculuk derecesini gösterir. Cilt tipinize ve hassasiyetine bağlı olarak ürün tercih etmeniz gerektiğini ve güneşe çıkmadan 20-30 dk. önce güneş koruyucu ürünlerinizi sürmeniz ve bir koruyucu ürünün ortalama 2-.2.5 saat koruma özelliği olduğu için tekrarlamanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

Şimdiden iyi tatiler…

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN