%100 Bitkisel Serumlar: Retinol ve Aha Bha!

Cilt bakımı hepimiz için önemli. Bunun için de temizleyiciler, tonikler ve kremler kullanırız.  Bir de bunların dışında önemi  anlaşılan ve artık bakım rutinimizin vazgeçilmezi olan Cilt Bakım Serumları var …

Cilt Bakım Serumu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cilt Bakım Serumu, yüze ve boyun bölgesine uygulanan sıvı ürünlerdir. Tercih edilmesinin sebebi güçlü etkileri olan içeriklerde olması ve çabuk etki göstermesidir. Aynı zamanda cildin daha alt katmanlarına etki etmesidir. Serumlar cildi çok iyi nemlendirir. Cilt sorununuz ne ise ona uygun serumu seçerek düzenli kullanımızda diğer ürünlere göre daha kısa zamanda etki görmenizi sağlar.

Bade Natural Profesyonel Cilt Bakım Serumları Serisinde Kırışıklık Karşıtı Alternatif Retinol Serum ve AHA BHA Peeling Etkili Serum’a göz atalım;

Kırışıklık Karşıtı Alternatif Retinol Serum;

Öncelikle serum içerisinde yer alan Retinol nedir?

Retinol A vitamini ailesinin türevidir. Bildiğiniz gibi A vitamini karaciğerde depo edilir ve yağda çözünür. Hücre yenilenmesini etkiler. Cildin yenilenmesi sırasında kolajen arttırımına da destek olur. Kolajen belli bir yaştan sonra vücudumuzda azalmaya başlar. Bunun hem dışarıdan hem de içeriden arttırımına destek olacak ürünler kullanmak önemlidir. Anti Wrinkle Retinol Serum içeriği ile yaşlanma belirtileri ile savaşarak hücre yenilenmesini destekleyip ince çizgileri azaltmayı, oluşumu engellemeyi sağlarken aynı zamanda da Retinol sayesinde kollajen arttırımı ile de hem ciltte sıkılık hem de nem kaybının önlenmesine yardımcı oluyor.

AHA BHA Peeling Etkili Serum;

AHA ve BHA cildimiz için gerekli olan Alfa Hidroksi Asitler ve Beta Hidroksi Asitlerdir. AHA meyve asitleridir, BHA ise yağda çözülebilen bir asit türüdür. Bu içeriğin olmasından da anlaşılacağı gibi serum peeling etkisi ile leke ve akne sorunlarından cildi arındırmak için kullanılıyor.  Cildin üzerinde yer alan ölü deriden arındırarak daha parlak daha sağlıklı bir cilde kavuşmanızı, gözenek görünümünün azalmasını sağlıyor. Ölü deriden arındırma dolayısı ile dış etkenler nedeniyle oluşan leke görünümünün azalmasını, sivilce oluşumunun engellenmesi ve cilt tonunun eşitlenmesi görevini yaparken kırışıklık oluşmamasını,  oluşanların giderilmesini de destekler.

Cilt Serumlarını kullanırken dikkat etmeniz gerekenler;

Öncelikle cildinizi temizleyip, tonikle kalıntılardan arındırmış olmanız gerekir. Serumlar güçlü etkide olduğu için 2-3 damla kullanmanız yeterli. Tüm yüzünüze masaj yaparak yedirmelisiniz. Cildiniz iyice emdikten sonra cilt nemlendiricinizi kullanabilirsiniz. Günde 1 defa kullanmanız yeterli olacaktır.

Cildinizin ihtiyacına göre Profesyonel Serum ailemizden 5 farklı serumu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://www.badenatural.com/profesyonel-bakim-serisi

Tüm Profesyonel serumlarımız Vegan’dır. Bakım rutininize ekleyerek daha sağlıklı, daha canlı, daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Henüz yorum yok

Bir Yorum Bırakın

Your email address will not be published.

Bade Natural Cilt Bakım Blogu

BİZİ TAKİP EDİN